Krem do rąk, manicure, a może właściwa ochrona… Jak zadbać o dłonie?

Piękne i zadbane dłonie są wizytówką każdej kobiety. O czym należy pamiętać, byśmy zawsze mogły być pewne tego elementu naszego wizerunku? Przyda się nam kombinacja sztuki manicure, kosmetyków i biżuterii. Zacznijmy jednak od podstaw, czyli od zdrowia.

Choć receptory dotyku rozsiane są po całym ciele, dłonie są ich szczególnie skoncentrowanym siedliskiem. Dbałość o nie musi zacząć się od ochrony przed niepożądanymi bodźcami. Powinno się je chronić przed zimnem, gdyż często to, co wydaje się nam przenikliwym chłodem, bywa stanem odmrożenia 1 stopnia. Po takim incydencie skóra nie tylko pokrywa się nieładnymi przebarwieniami, ale zakłócona zostaje wrażliwość na dotyk. Odpowiedni krem do rąk, do wyjścia na chłody lepiej tłusty niż nawilżający, powinien pomóc tak samo jak ciepłe rękawiczki.

Dłonie też mają prawo być przemęczone. Jak walczyć z opuchlizną?

Kolejny objaw niezdrowego wyglądu dłoni to obrzęki. Mogą pojawić się pod wpływem ciepła, gdy rozszerzą się naczynia krwionośne. Powstają również z nadmiaru soli, która wiąże wodę i pozostawią ją w komórkach. Mogą je również spowodować choroby stawów, ucisk nerwu lub obrzęk limfatyczny. Na te ostatnie dolegliwości konieczna będzie wizyta u lekarza, a z solą lub ciepłem można sobie poradzić, odstawiając słone przekąski i biorąc się z aktywne ćwiczenia rąk, a zwłaszcza nadgarstków. Łatwo rozpoznać ten stan – z palców trudno zdjąć wówczas pierścionki.

Co na suchą skórę? Nawilżający krem do rąk, byle wcześniej sprawdzony

Przeciwieństwem zbytniego nawodnienia jest przesuszona skór rąk. Po wysiłku fizycznym lub pod wpływem rozmaitych substancji (np. szkolnej kredy) wysusza się tak, że skóra traci jędrność i staje się obwisła. Odpowiedzią będzie nawilżający krem do rąk – najlepiej metodą prób i błędów znaleźć taki, na który nasza skóra nie zareaguje alergicznie. Dzięki dobremu kosmetykowi wierzchy i spody dłoni staną się aksamitnie gładkie i jędrne, co może być kluczowe w poszukiwanie obiektu dotyku.

Gotowe do ozdobienia. Piękne dłonie przyciągają uwagę i dopełniają wizerunek

Tak przygotowanym dłoniom wystarczy zorganizować dobry manicure. Krem do rąk pozwoli również zwilżyć skórki i wały okołopaznokciowe, a po obróbce skórek, wypiłowaniu i ukształtowaniu dostępne dziś powszechnie lakiery hybrydowe zapewnią rewelacyjne zwieńczenie paznokci. Elegancka biżuteria ozdobi wypielęgnowane palce i nasze dłonie są już gotowe na efektowne wrażenie, gdziekolwiek się nie pojawimy.