Jak właściwie korzystać z tonika kosmetycznego?

Jak właściwie korzystać z tonika kosmetycznego?

16 września, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Wśród kosmetyków tonik to ten, który usuwa martwy naskórek, olej, brud i wszystko, co pozostało po czyszczeniu. Chociaż nie jest absolutnie konieczny w codziennej pielęgnacji twarzy, to może być pomocny dla skóry ze skłonnością do trądziku, aby nakładane później produkty mogły lepiej wchłaniać się przez naskórek.

Kiedy i po co używać tonika?

Tonik nie jest środkiem czyszczącym ani zamiennikiem takiego środka. Idealny środek czyszczący wnika głęboko w pory, aby dokładnie oczyścić skórę, ale mało który to potrafi. Dlatego właśnie z pomocą idzie tonik, który może wychwycić to, czego nie zrobił środek czyszczący, ale skupia się tylko na powierzchni skóry.

Po oczyszczeniu nasącz bawełniany wacik wybranym tonikiem i delikatnie przetrzyj nim skórę. Następnie zastosuj serum, krem nawilżający itp., jak zwykle. Najlepiej myśleć o toniku, jako o kontroli jakości stosowanego środka czyszczącego. Poczujesz się bardziej komfortowo, wiedząc, że Twoja skóra jest całkowicie czysta i że nie ma na niej jakichkolwiek pozostałości po podkładzie – w końcu to tonik pomógł Ci się ich na 100% pozbyć!

Nasza skóra jest naturalnie kwaśna, zazwyczaj z równowagą pH od pięciu do sześciu (w skali od 0 do 14). Ale równowaga ta może spaść po czyszczeniu z powodu alkalicznej natury mydła. Kiedy tak się dzieje, skóra musi pracować w nadgodzinach, aby powrócić do normalnego poziomu (co może skutkować olejem), ale użycie tonika może pomóc szybko przywrócić równowagę.

Poza tym, toniki mogą pomóc w zamknięciu porów po oczyszczeniu, zmniejszając przenikanie zanieczyszczeń środowiskowych do skóry. To kolejny argument za włączeniem ich do codziennej pielęgnacji.

Jakich składników szukać w dobrym toniku?

Różne rodzaje skóry i problemy skórne wymagają różnych kluczowych składników. Według ekspertów, należy znaleźć pewne „modne słowa”, aby znaleźć najlepszy tonik dla Twojej skóry. Na przykład:

  • skóra ze skłonnością do trądziku – tonik z zawartością kwasu salicylowego, który pomaga leczyć i zapobiegać wypryskom
  • skóra sucha – tonik z gliceryną, która jest dobrym składnikiem ze względu na jej właściwości nawilżające

Podobnie, w przypadku skóry dojrzałej wypatruj przeciwutleniaczy, takich jak witamina C, aby chronić ją przed przedwczesnym starzeniem się. Zapamiętaj też, że aloes łagodzi i uspokaja osoby o wrażliwej skórze. Osoby o normalnej skórze powinny zdecydować się na kwas hialuronowy, aby zachować równowagę skóry, a pozbawiony alkoholu tonik z oczaru wirginijskiego jest dobry dla skóry tłustej, ponieważ usuwa nadmiar oleju bez nadmiernego wysuszenia.