Czy mężczyźni również mogą skorzystać z peelingu twarzy?

Czy mężczyźni również mogą skorzystać z peelingu twarzy?

13 września, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Peelingi twarzy są ważne dla utrzymania porów w czystości i uniknięcia problemów skórnych. Prawidłowe złuszczanie jest ważne, każdy ekspert to wie. Nikogo więc nie powinno zaskoczyć stwierdzenie, że peeling do twarzy jest tak samo niezbędny dla mężczyzn, jak i dla kobiet.

Peeling w męskim wykonaniu – po co?

Chociaż płyny do mycia twarzy świetnie usuwają powierzchowne nagromadzenie brudu i różnych zanieczyszczeń, nie są tak skuteczne w usuwaniu brudu, który jest osadzony głębiej w skórze. Dzięki unikalnej formule peeling do twarzy może naprawdę wyciągnąć i wyeliminować wszelkie pozostałości, które mogłyby zniszczyć cerę.Peelingi przeznaczone dla mężczyzn mogą pomóc przygotować skórę do golenia. To prawda! Peeling do twarzy sprawi, że ogolisz się dokładniej i to e bez irytujących skutków ubocznych, które często mogą nękać co bardziej niecierpliwych mężczyzn. Wrastające włosy i ranki po goleniu staną się przeszłością, gdy zaczniesz regularnie stosować peeling do twarzy.

Mikro peeling do twarzy ma w sobie jeszcze coś, co odróżnia go od innych kosmetyków oczyszczający – złuszczające drobinki. Te drobinki zapewniają głębokie czyszczenie, którego nie znajdziesz nigdzie indziej. Odczucie, że te składniki kosmetyku trafiają w skórę, dzięki czemu staje się naprawdę

  • czysta
  • świeża
  • promienna

 

Co więcej, peeling do twarzy zawiera jedną z najsilniejszych broni przeciwtrądzikowych – kwas salicylowy. Ten składnik może pomóc w szybkim zniknięciu wyprysków trądzikowych. Twoja skóra nigdy nie będzie w lepszej kondycji niż po peelingu! Regularne stosowanie peelingu do twarzy pomoże Ci wyglądać młodziej i usunie worki pod oczami czy też drobne linie.

 

Bezpieczne używanie peelingu do twarzy

Chociaż możesz mieć ochotę używać tego produktu codziennie, aby zmaksymalizować wyniki, nie rób tego. Ze względu na jego właściwości, które są głęboko oczyszczające wysoce zalecane jest stosowanie peelingu do twarzy maksymalnie dwa razy w tygodniu.

Podobnie jak w przypadku mycia twarzy, przed użyciem peelingu opłucz cerę ciepłą wodą, aby otworzyć pory. Nałóż na skórę niewielką ilość męskiego peelingu twarzy i delikatnie go pocieraj, szczególnie w miejscach, w których pory są największe (zwykle nos i czoło). Pamiętaj jednak, że skóra na Twojej twarzy jest wyjątkowo delikatna i złuszczanie jej nie zajmuje wiele czasu, więc nie szoruj zbyt długo i zbyt mocno.

Jeśli peeling do twarzy ma być zastosowany przed goleniem, pamiętaj, aby skoncentrować się na obszarach twarzy, które właśnie planujesz ogolić.