Czy kasza manna na wodzie może pomóc w odchudzaniu?

Czy kasza manna na wodzie może pomóc w odchudzaniu?

19 września, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Potrawy z niej są pyszne, ponieważ nadaje im uroczą i niepowtarzalną konsystencję. Jest lekka dla żołądka! To nic innego, jak kasza manna na wodzie. Jeśli jesteś na diecie i chcesz zastąpić swoją uniwersalną mąkę zdrowszą alternatywą, może być świetnym wyborem. Może nawet pomóc schudnąć, jeśli jest stosowana we właściwy sposób.

 

Kasza manna – korzyści związane z jej spożywaniem

Kasza manna jest dość wszechstronnym ziarnem spożywczym, które można stosować do wielu potraw, od naleśników po ciasta, a także często stosuje się ją do makaronów. Ma również szereg korzyści zdrowotnych, szczególnie w formie, jaką jest kasza manna na wodzie, która niesie kilka zalet – w tym możliwość zrzucenia zbędnych kilogramów.

Przede wszystkim zwiększa energię. Zdrowe węglowodany, które się w niej znajdują są w tym naprawdę dobre. Jest też bogata w żelazo i może pomóc w zapobieganiu jego niedoborowi. Przypominamy, że spożywanie pokarmów bogatych w żelazo pomaga również poprawić krążenie krwi. Według danych 100 gramów kaszy manny zawiera 1,23 mg żelaza. To nie wszystko! Kasza manna także poprawia zdrowie kości. Obecność w niej wapnia sprawia, że można z jej pomocą nie tylko być bliżej wymarzonej sylwetki, ale i cieszyć się zdrowym szkieletem.

Niektóre źródła powołują się także na utrzymanie zdrowia układu nerwowego, co wynika z obecności minerałów takich jak:

  • magnez
  • cynk
  • fosfor

Oczywiście też nie zawiera cholesterolu. To sprawia, że jest to zdrowe jedzenie, które można często bezpiecznie spożywać.

 

Kasza manna na odchudzanie

Według danych porcja kaszy manny zawiera około 360 kalorii i zero cholesterolu. Jeśli chcesz użyć kaszy manny, aby szybko schudnąć, musisz być świadomy, jakiego rodzaju kaszę mannę wybierasz. Musi to być ta, która ma dużo błonnika i jest zdrowsza. Upewnij się więc, że dokonałeś właściwego wyboru i wybrałeś tylko tą kaszę o wysokiej zawartości błonnika. Sugeruje się również spożywanie kaszy wraz ze źródłem białka, takim jak mleko. Kasza manna na wodzie będzie też skuteczna w kontekście odchudzania, jeśli połączy się ją z włóknistymi pokarmami, takimi jak warzywa. Tak więc, jeśli lubisz jeść potrawy wykonane z kaszy manny, dodaj do nich dużo produktów bogatych w białko i w błonnik, takich jak kiełki – i czekaj, aż Twoja figura nabierze kształtów, o jakich marzysz!

Podsumowując, kasza manna może pomóc w odchudzaniu, jeśli przygotujesz z niej zdrowe przekąski i połączysz ją z pokarmami bogatymi w białko i błonnik. Należy jednak pamiętać, że utrata masy ciała to suma zdrowej diety i aktywności fizycznej.