Jak urządzić elegancki pokój kąpielowy?

Luksusowa łazienka marzy się nie jednemu, a to pragnienie można spełnić, nawet jeśli łazienka nie jest dużych rozmiarów. To wyposażenie łazienki sprawia, czy stanie się ona eleganckim pokojem kąpielowym. Co powinno się w nim znaleźć, aby czuć się wyjątkowo i komfortowo?

Jaką wannę i umywalkę wybrać do pokoju kąpielowego?

Aktualnie można kupić wanny o różnych rozmiarach i kształtach. Do pokoju kąpielowego najlepsza będzie wanna wolnostojąca, z eleganckimi nóżkami. Lecz elegancka obudowa wykonana np. z mozaiki, będzie wyglądała również bardzo ekskluzywnie. Jeśli urządzamy pokój kąpielowy o dość dużej przestrzeni, można postawić wannę lub prysznic na środku łazienki, a nie tradycyjnie w kącie. Takie rozwiązanie jest szczególnie modne i eleganckie. Gdy w pokoju kąpielowym znajduje się okno z ładnym widokiem, dobrze, by było go widać, leżąc w wannie. Umywalka w luksusowej łazience powinna być duża i najlepiej, by była zamontowana na blacie z eleganckiego kamienia. W przypadku korzystania z łazienki przez dwie osoby najlepiej byłoby umieścić dwie umywalki, obok siebie.

Meble i inne akcesoria do pokoju kąpielowego.

Mile widziane są meble takie jak: stolik, ława lub fotel, dlatego, żeby móc napić się kawy lub poczytać książkę- w końcu ma to być pokój kąpielowy. Dla mniejszych łazienek dobra będzie podstawka pod książkę do wanny lub półka łazienkowa na wannę, gdzie można postawić na niej kieliszek wina oraz świece.

Oprócz mebli warto kupić miękkie i puszyste ręczniki kąpielowe, szlafrok oraz dywanik łazienkowy, pasujący do ręczników. Wszystkie tekstylia powinny być najwyższej jakości, wykonane z naturalnych włókien oraz o wysokiej gramaturze. Używając takich ręczników, można poczuć się, jak w luksusowym pięciogwiazdkowym hotelu. Poza tym niezbędne są świece, które mogą być pachnące, a także kwiaty, przyjemne oświetlenie oraz klimatyczna muzyka. Nie wolno zapomnieć również o lustrach, które nadają wyjątkowego charakteru każdemu pokojowi kąpielowemu. Gdy tak urządzony, luksusowy pokój kąpielowy będzie gotowy, wystarczy zabrać lampkę wina i ulubioną książkę i korzystać z przyjemnej kąpieli.