Jak rozpoznać wiarygodnego sprzedawcę samochodów?

W poszukiwaniu dobrego sprzedawcy samochodów wiele osób szuka wszelkich informacji na jego temat w Internecie oraz innych źródłach, które mogą potwierdzić jego autentyczność i uczciwość. Tak samo ma się sytuacja, gdy chodzi o wyszukani informacji na temat Uczelni, nowej pracy bądź przedsiębiorstwa oferującego wszelkiego rodzaju usługi np. informatyczne bądź telekomunikacyjne.

Dobry sprzedawca aut – czyli jaki?

Istnieje wiele mitów oraz niekiedy fałszywych przeświadczeń na temat sprzedawców aut. Dobre auto używane z gwarancją jest możliwe do znalezienia i kupienia i sprzedawcy, który:

  • Nie oszuka Ciebie przy podawaniu informacji o stanie technicznym pojazdu o aktualnym przebiegu, zaistniałych wypadkach, usterkach oraz naprawach itp.;
  • Będzie posiadał udokumentowaną oraz aktualną historię napraw samochodu np. w ASO;
  • Zaoferuje rozsądną i dostosowaną do wyglądu i stanu technicznego pojazdu cenę;
  • Zagwarantuje, iż samochód nie zepsuje się natychmiast po opuszczeniu komisu.

Rozważ zakup auta z gwarancją?

Istnieje wiele wskazówek oraz sposobów w jaki sposób można kupić wysokiej jakości auta używane z gwarancją jednocześnie nie płacąc przy tym zbytnio wygórowanych cen. Po pierwsze należy określić jakiego rodzaju auta potrzebujemy. Dla niektórych najlepszym wyborem będzie rodzinny SUV dla innych małe, sportowe auto, a dla jeszcze innych osób duże auto terenowe, które może poruszać się po trudnym obszarze. Nasze preferencje stanowią podstawę do wyszukiwania prywatnych sprzedawców aut oraz autoryzowanych salonów samochodowych.

Dodatkowo należy również rozważyć sytuację, w której możliwe jest przekazanie w rozliczeniu swojego starego i nieużywanego pojazdu. Dodatkowo równie ważną kwestią jest odpowiedź na pytanie czy potrzebujemy kupić auto w niskiej cenie czy też preferujemy pojazd z udokumentowanymi naprawami w ASO oraz aktualne ubezpieczenie OC i AC. Odpowiedź na te pytania pozwoli jednoznacznie stwierdzić, czy istnieje możliwość dokonania zakupu auta używanego z gwarancją u prywatnego sprzedawcy czy wyłącznie u autoryzowanego komisu dealerów samochodowych.

Certyfikat – najlepszy dowód potwierdzający wiarygodność sprzedawcy

Auto używane z gwarancją wcale nie jest prostym zadaniem do znalezienia i kupienia w rozsądnej cenie od uczciwego sprzedawcy. W związku z tym postały specjalne certyfikaty, które stanowią niezaprzeczalny dowód na to, iż dany sprzedawca jest uczciwy i godny zaufania. Zaliczają się do nich m.in:

  • Certyfikat „Rzetelna Firma”;
  • Certyfikat programu „GepartGradka.pl”;
  • Certyfikat programu „Business Centre Club”.

Dzięki tego rodzaju certyfikatom można mieć pewność, iż sprzedawca nas nie oszuka, a auto używane z gwarancją będzie w jak najlepszym stanie technicznym sprzedane w rozsądnej i dopasowanej do pojazdu cenie.