Jak pomóc dziadkowi korzystać z łazienki?

Prawidłowe utrzymanie higieny osobistej ma ogromne znaczenie na każdym etapie życia, są jednak takie okresy w życiu człowieka, gdy dbałość o to może zostać utrudniona przez niezależne od człowieka czynnika. Akcesoria typu siedzisko pod prysznic niosą pomoc seniorom w takich sytuacjach.

 

Co możemy zrobić?

Zdolność do zachowania równowagi podczas kąpieli jest kluczowym aspektem do wzięcia pod uwagę. Problem polega na tym, że równocześnie jest czynnikiem, który większość z nas przyjmuje za pewnik – dopóki wraz z wiekiem zdolność ta nie zacznie się zmniejszać, a umieszczenie w łazience akcesoriów, takich jak siedzisko pod prysznic bardziej realne.

Właśnie dlatego wynaleziono tego rodzaju elementy wyposażenia. Dzięki siedzisku pod prysznic Twój dziadek bądź Babcia będą mogli wygodnie i bezpiecznie siedzieć i odpoczywać podczas brania prysznica. Producenci większości kabin prysznicowych dedykowanych seniorom projektują swoje produkty z myślą o łatwości i stabilności ich użytkowania, jednak nie zawsze w tych planach uwzględniają siedzisko. Niektóre są wyposażone w podłokietniki, a inne mają przyssawki i opcje regulacji wysokości. Sprawdź, co dokładnie oferuje dzisiejszy rynek, aby wyjść naprzeciw potrzebom starszych osób w swojej rodzinie.

 

Jak ułatwić codzienne życie?

Jednak samo siedzisko pod prysznic nie wystarczy. W swoich staraniach o seniorów rodziny powinniśmy postarać się bardziej kompleksowo. Aby wiedzieć, czego dokładnie potrzebuje senior w Twojej rodzinie – zwróć uwagę na zakres jego potrzeb i trudności. Również warto porozmawiać na ten temat z lekarzem, bądź kimś z innych pracowników służby zdrowia Jeśli masz wątpliwości, prawdopodobnie ten kierunek na początek będzie najmądrzejszym działania.

Gdy uda Ci się już określić, jakie zmiany należy wdrożyć w mieszkaniu czy domu, aby ułatwić codzienne życie dziadkowi, najlepiej od razu znajdź kontrahenta, który specjalizuje się w takich modyfikacjach, aby wykonać to zadanie możliwie jak najbardziej kompleksowo. Bezpieczeństwo seniorów w tym wszystkim jest najważniejsze – zaczynając od siedziska pod prysznic, po wszystkie inne elementy.