Jak poprawić efektywność treningu?

Jak poprawić efektywność treningu?

3 lutego, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Efektywność naszego treningu na pewno będzie uzależniona od tego, jakie akcesoria będą przez nas wykorzystywane. Chodzi nie tylko ubrania, ale wszystkie te produkty, które mogą poprawić mobilność i zaangażować większą partię mięśni. Doskonale na przykład będą się sprawdzać pasy do ćwiczeń.

Czy zawsze wiemy, jakie akcesoria treningowe wykorzystać?

Okazuje się, że nie zawsze będziemy też zorientowani w tym jak przygotować się przynajmniej na poziomie podstawowym do treningu. Wiele osób wykorzystuje na przykład zapożyczone od znajomych metody lub instynktownie stara się dopasować sobie ćwiczenia. Nie zawsze jednak będzie to sprawdzać się w praktyce. W efekcie mięśni nam mnie przybywa, a ostatecznie jesteśmy tylko zmęczeni. A z drugiej strony pojawia się cała masa interesujących bardzo nowoczesnych rozwiązań, które gwarantują rzeczywiście bardzo wydajne metody treningowe. Nieustannie przecież na całym świecie sportowcy i trenerzy starają się opracowywać coraz lepsze sposoby na docieranie podczas ćwiczeń do mięśni głębokich. To właśnie oferują nam pasy TRX, które stały się bardzo popularne na całym świecie. To dzięki nim właśnie można rzeczywiście bardzo zwiększyć wydajność. Wykorzystywane tutaj specjalne taśmy pozwalają nam rzeczywiście bardzo mocno zmęczyć się podczas ćwiczeń, wykorzystując obciążenie naszego własnego ciała. Okazuje się, że cała masa osób, które pierwszy raz spotykają się z takimi produktami, raczej zbyt pochopnie je ocenia. Tymczasem już po kilkunastu minutach możemy poczuć tu rzeczywiście duże zmęczenie.

Jak używać podczas ćwiczeń pasy TRX?

Oczywiście najważniejszą kwestią będzie w końcu zdecydowanie się na jakąś aktywność sportową. Dzięki takim Pasom możemy ćwiczyć w zasadzie we wszystkich warunkach. Pragmatyzm zresztą był tym czynnikiem, który zadecydował o wymyśleniu tych taśm. Odpowiedzialny był za to amerykański komandos, który zwrócił uwagę na ograniczone możliwości treningowe żołnierzy znajdujących się na statku albo na łodzi podwodnej, czy też w innych trochę ekstremalnych warunkach. Wszędzie tam więc, gdzie nie ma zbyt dużej przestrzeni do ćwiczeń, tam pasy TRX będą się sprawdzały perfekcyjnie. Wystarczy je tylko zamocować na hakach albo nawet na drążku do podciągania. Tu perfekcyjnie zresztą takie taśmy będą się sprawdzały w sytuacji, gdy chcemy wypracować ramiona, ale nie jesteśmy w stanie wykonać nawet jednego pociągnięcia na drążku. Dzięki Pasom będziemy mogli zwiększać siłę i to w krótkim czasie.