Czym kierować się przy wyborze ręczników?

Czym kierować się przy wyborze ręczników?

20 lipca, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Ręczniki są niezbędnym elementem każdej łazienki, służą do osuszania ciała po kąpieli oraz stanowią część dekoracyjną. Warto wiedzieć, czym kierować się przy zakupie ręczników, aby służyły przez długi czas.

Ważny jest rozmiar.

Jednymi z najważniejszych są ręczniki kąpielowe, którymi można owinąć całe ciało tuż po kąpieli. Aby ręcznik nie stał się mokry zbyt szybko, warto wybrać największy rozmiar np. 100x150cm lub 135x200cm. Przydatne będą również mniejsze ręczniki kąpielowe, w rozmiarach 50x100cm oraz 70x140cm. Mogą one służyć np. do osuszania włosów. Także ręczniki do rąk nie powinny być małe, lepiej wybrać rozmiar 30x50cm.

Najlepsze włókna naturalne.

Ręczniki z naturalnych włókien wykazują najlepszą chłonność i zdolność do szybkiego wysychania. Zatem kupując ręcznik, warto sprawdzić skład tkaniny na metce. Nie zaleca się kupowania i używania ręczników z domieszką sztucznych włókien, ponieważ gorzej wchłaniają wodę oraz mogą powodować podrażnienia skóry. Najlepsze będą ręczniki bawełniane, bambusowe lub z bawełny egipskiej. Każde z nich bardzo dobrze wchłaniają wilgoć oraz mogą służyć przez wiele lat.

Im ręcznik lżejszy, tym niższa gramatura.

Ważna jest gramatura ręcznika, najczęściej wybieraną gramaturą jest ok.400-500 GSM (ciężar tkaniny w gramach na metr kwadratowy). Ręczniki o takiej gramaturze są dość grube i niezbyt ciężkie, więc dość szybko schną. Te o wyższej gramaturze będą schły dłużej oraz zajmują dużo miejsca.

Ręczniki do zadań specjalnych.

Kupując ręcznik dla dziecka, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada certyfikat bezpieczeństwa. Taki ręcznik powinien być wykonany w 100% z naturalnych materiałów. Poza tym lepiej wybrać nieco większy rozmiar, aby służył dłużej. Ręczniki hotelowe powinny wykazywać się najwyższą wytrzymałością oraz pięknym wyglądem. W tym przypadku najlepsze będą ręczniki z bawełny egipskiej, które są tworzone z najtrwalszej bawełny długowłóknistej. Przy wyborze ręczników należy kierować się tym, przez kogo i w jakim celu będzie używany. Ręczniki kąpielowe mogą służyć również na plaży lub basenie, lecz można mieć osobne ręczniki do tych celów.