Dachy tarasowe – jaki wybrać?

Dachy tarasowe – jaki wybrać?

29 lipca, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Zadaszenia tarasów zapewniają ochronę przed słońcem, deszczem czy wiatrem. Pozwolą ci cieszyć się idealnymi warunkami i przyjemną atmosferą podczas letnich wieczorów, niezależnie od pogody. Jakie zadaszenie wybrać?

Zadaszenia tarasów — drewno lub żagiel

Drewno to bardzo klasyczny wybór. Drewniana konstrukcja prezentuje się elegancko i luksusowo. Stanowi też wysoką ochronę przed deszczem czy wiatrem. Pamiętając o impregnatach, będziemy mogli cieszyć się bardzo trwałym i solidnym zadaszeniem, które łatwo zaaranżować na wiele modnych sposobów. Drewniane zadaszenie to ponadczasowy i atrakcyjny wybór. Naturalną konstrukcję można podkreślić za pomocą oświetlenia lub zielonych roślin.

Osoby, które cenią lekkie aranżacje mogą zdecydować się na modny żagiel. Aby zadbać o oryginalną stylistykę można rozpiąć żagiel na konarach drzew lub metalowych hakach. Zadaszenia takie mają najczęściej kształt trójkąty lub kwadratu. Gwarantują nieprzemakalność oraz wysoką ochronę przed słońcem. Uszyte są z tkaniny w atrakcyjnych odcieniach. Żagiel jako zadaszenie tarasu pomoże uzyskać przytulną i romantyczną atmosferę.

Zadaszenia tarasów — parasol lub markiza

Kwadratowy parasol to coraz popularniejszy sposób na zadaszenie tarasu. Jest niezwykle użyteczny, gdyż blokuje do 98% promieni słonecznych. Stelaż może być wykonany z drewna albo metalu a czasza parasolu uszyta jest wysokiej jakości tkaniny w wybranym kolorze. Taka konstrukcja prezentuje się niezwykle efektownie. Można ozdobić ją zasłonami w neutralnym odcieniu lub zmysłowymi lampionami.

Markiza wyróżnia się solidną konstrukcją i zapewnia ochronę przed słońcem oraz deszczem. Możemy zdecydować się na markizy zwijane ręcznie lub elektrycznie. Ich ogromną zaletą jest szeroki wybór wzorów i kolorów, co pozwala dobrać zadaszenie idealnie dostosowane do reszty aranżacji domu. Mogą to być motywy kwiatowe lub żywe i pełne energii pasy. Elektryczną markizą można sterować  nie wstając z wygodnego fotelu. Niektóre modele posiadają też specjalne czujniki nasłonecznienia i wiatru oraz mogą rozwijać się automatycznie.