Bezpieczne wakacje 2020

Bezpieczne wakacje 2020

9 lipca, 2020 Wyłączono przez Wielka zmiana

Zdaje się, że pandemia na stałe wpisze się w naszą codzienność. Już kilka razy wydawało się, że możemy wyluzować, jednak wtedy znów napływały informacje o nowych zachorowaniach. Bać się czy nie bać? Wyluzować czy nadal być ostrożnym? Oto pytanie, które zadają sobie wszyscy, szczególnie ci, który nie byli jeszcze na urlopie.

Bez względu na to, jakie mamy zdanie na temat pandemii na świecie, faktem jest, że sporo ona namieszała w turystyce. Mimo iż granice pomału się otwierają i można już podróżować w niektórych kierunkach, nadal obowiązują nas środki ostrożności, które podczas podróży mogą być dość uciążliwe. Jak spędzić więc tegoroczne wakacje, aby przynajmniej na chwile zapomnieć o wirusie i tym całym szaleństwie?

Może na działkę?

Szczęśliwi ci, co mają własne działki i mogą na nich odpoczywać. Co więcej, zwykle nie trzeba oddalać się szczególnie od domu. Kiedy jest pogoda, można odpoczywać za miastem co weekend albo spędzić tam cały urlop. Nie jest to hotel na Malediwach, ale swoje zalety ma – nic nie stanie na przeszkodzie, kiedy nadejdzie czas powrotu, będziemy z daleka do tłumu, spędzimy czas na świeżym powietrzu. Wakacje na działce nie nadwyrężą również naszego budżetu, wystarczy, że zrobimy porządne zakupy, spakujemy się i w drogę. A potem tylko spacery po lesie, piesze i rowerowe wycieczki i opalanie na własnym trawniku. Ci, którzy nie są takimi szczęściarzami, mogą pokusić się o spędzenie urlopu w gospodarstwie agroturystycznym.

Kemping i akcesoria kempingowe

Taki jeżdżący domek to doskonały pomysł dla rodzin z małymi dziećmi. Maluchy uwielbiają przygody a kemping pośrodku lasu czy nad jeziorem co potencjalnie najlepsza przygoda wakacyjna w życiu. Przyczepa kempingowa to spory wydatek i trzeba pamiętać, że akcesoria kempingowe to niekończąca się opowieść – co roku kupuje się cos do przyczepy, non stop pojawiają się jakieś nowinki. Są też niezbędne akcesoria kempingowe takie jak pokrowiec na zimę, które musimy mieć. Nie zniechęcajmy się jednak, ponieważ taką przyczepę można wynająć — nie trzeba jej od razu kupować. Ten sposób spędzania czasu ma wielu zwolenników – można jechać gdzie się chce, kiedy się chce i w dowolnym momencie zmienić cel podróży. Kemping to forma urlopowania z dala od ludzi, zgiełku co w chwili obecnej jest najbezpieczniejszym wariantem spędzania wolnych dni

Wakacje na łódce

Warunki wakacji na łodzi są podobne jak w kempingu, z tą różnicą, że nasza przyczepa zamieniona jest na łódź. Możemy sobie wypływać na krótkie rejsy po jeziorze, łowić ryby, opalać się z dala od tłumu. W dobie pandemii i chęci spędzania wakacji w kraju Polacy orientują się, że w Polsce są równie ciekawie miejsca do odwiedzenia – co ważne bezpiecznie i tanio — co jest równie ważne. Jest jednak kilka warunków – na łodzi źle się będą czuły osoby, które mają chorobę morską lub problemy z utrzymaniem równowagi, a do wypływania łodzią z napędem trzeba mieć odpowiednie szkolenia tak, aby nie zrobić sobie krzywdy.

Jeśli już wyjedziemy

Kiedy jednak zdecydujemy się na wyjazd za granice lub do miejsc tłumnie uczęszczanych przez turystów pamiętajmy i zachowaniu środków ostrożności. Częste mycie rąk, zakładanie maseczki w zatłoczonych miejscach i płyn do dezynfekcji w torbie czy plecaku to absolutne minimum. Podczas pandemii jak na drodze powinniśmy stosować zasadę ograniczonego zaufania i mimo zapewnień innych chronić się przed zakażeniem.