Wyprawka dla noworodka – co powinna kupić młoda mama?

Wyprawka dla noworodka – co powinna kupić młoda mama?

15 sierpnia, 2019 Wyłączone przez wielkazmiana

Wyprawki dla noworodka są różne, ale są rzeczy, których prostu zabraknąć nie może. Przede wszystkim znajdują się w nich środki pielęgnacyjne, ubranka , butelki i smoczki, czyli wszystko to, czego używa się na co dzień i jest niezbędne w trosce o maluszka.

Ubranka – kolorowe i mięciutkie

Nie może ich zabraknąć w pierwszej wyprawce! Co więcej, ma być ich tyle, aby mama zawsze miała w co ubrać niemowlaka. Zestaw kilku par śpioszków, skarpetki i bluzeczki to podstawa. Muszą być wykonane z najlepszej jakości materiałów, najlepiej z czystej organicznej bawełny. Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa na podrażnienia, dlatego nie można eksperymentować, kupując mu rzeczy, które mogą uczulać i drażnić naskórek. Ubranka muszą by  praktyczne, najlepiej aby miały zatrzaski lub takie zapięcia które będą ułatwiały ubieranie i przebieranie ruchliwego dziecka.

Oprócz tego, w wyprawce nie może braknąć kocyków i mat do kąpieli, w które będzie można owinąć malucha po wyjęciu go z wody. Do tego zestawu należy dodać akcesoria pielęgnacyjne, czyli delikatne kosmetyki pielęgnacyjne do mycia główki i ciała malucha oraz oliwki i balsamy, te które wciera się w skórę dziecka po kąpieli. Ważne są także gadżety, takie jak zabawki, które umilą maluchowi pluskanie się w wodzie, ale te rzeczy można dokupić, wybierając na spokojnie bezpieczne i atestowane produkty.

Poduszka do karmienia i inne przybory

Zestaw butelek najlepszej jakości i smoczki to kolejne rzeczy, o których trzeba pamiętać. Jeśli chodzi o butelki, to warto wybierać te, które posiadają system anty kolkowy i mają ergonomiczną budowę, ułatwiającą trzymanie ich w dłoni dziecka. Oprócz tego, potrzebny jest sterylizator do smoczków i laktator do ściągania nadmiaru pokarmu. Niezaprzeczalnie bardzo ważną rolę odgrywa poduszka do karmienia, ułatwiająca ułożenie dziecka do jedzenia przy ciele matki. Niektórzy uważają, że że takie dodatki w ogóle są niepotrzebne, ale w rzeczywistości sprawa wygląda zupełnie inaczej.

Jeśli poduszka do karmienia wykonana jest z miękkiego i najlepszej jakości materiału, wtedy komfort maki i dziecka jest naprawdę wysoki. Odciążone są plecy obojga, oraz brzuszek niemowlaka ma wygodne podparcie.

Kupując poduszkę do karmienia, należy zwrócić uwagę na jej wyprofilowanie. Powinna umożliwiać ułożenie dziecka z główką uniesioną wyżej od brzuszka, aby zminimalizować wystąpienie gazów czy kolek. Tego musi bardzo dobrze przylegać do talii matki, aby komfort karmienia był jeszcze większy. Ciągłe poprawianie poduszki nie jest niczym przyjemnym i niepotrzebnie rozprasza. Podsumowując, poduszka do karmienia musi być wygodna, bezpieczna i praktyczna. Jeśli spełni te wszystkie aspekty użytkowania, to nie ma potrzeby, aby była wyposażona w dodatkowe zapięcia, bo na pewno nie zsunie się podczas karmienia

Oczywiście to tylko kilka najpotrzebniejszych rzeczy, które powinny znaleźć się w wyprawce dla noworodka. Warto też kupić zestaw najpotrzebniejszych kosmetyków pielęgnacyjnych, zabawek i akcesoriów do przewijania. Ważne są również produkty do spania i te, które przydają się w podróży.