Jak wpłynąć na swoją potencję?

Jak wpłynąć na swoją potencję?

13 sierpnia, 2019 Wyłączone przez wielkazmiana

Panowie muszą zmagać się nieraz z problemami z potencją. Zbliżenia seksualne stają się wtedy bardzo trudne i kończą frustracją. Najczęściej w takich przypadkach szuka się pomocy w aptekach, gdzie można nabyć sporo leków bez recepty na tego typu problemy.

Skąd się to bierze?

Zaburzenia erekcji to bardzo częsty temat na różnych forach internetowych i w pismach branżowych. Przyczyn ich występowania może być kilka, a najpowszechniejsze z nich to te, związane z aspektami psychologicznymi. Czynnikiem, który może wpłynąć na potencję jest stres i relacje między partnerami. Jeśli w związku występują problemy i nie ma wzajemnego zrozumienia, wtedy może się to przełożyć na jakość zbliżeń seksualnych. Bardzo często dzieje się też tak, że winny jest brak zainteresowania partnerką. Nie każdy potrafi całkowicie odseparować strefę intymną od uczuć, dlatego w efekcie dzieją się takie sytuacje. Oprócz tych wszystkich czynników problemy z potencją spotykają także panów, którzy borykają się z depresja czy nerwicą. Wtedy potrzebna jest psychoterapia i zazwyczaj wspomaganie środkami farmakologicznymi.  Oczywiście są także fizjologiczne przyczyny zaburzeń erekcji, wśród których wyróżnić można  –zaburzenia hormonalne, uszkodzenia impulsów nerwowych oraz utrudnienia w dopływie krwi do przyrodzenia, przewlekłe stosowanie niektórych leków i zła dieta.

Co na potencję?

Jak już zostało wspomniane we wstępie, najczęściej panowie kupują tabletki. Wiele z nich jest opartych pod względem składu na bazie ziół (żeń szeń i miłorząb japoński). Zaleca się także suplementację witaminą E, cynkiem, selenem i kwasem foliowym. Oprócz tego, można wybrać leki  z hormonami steroidowymi.

Co na potencję można jeszcze stosować? Należy pamiętać, że zaburzenia erekcji mogą mieć swoja przyczynę także w nieodpowiedniej diecie, czyli jedzeniu żywności mocno przetworzonej. W jadłospisie nie powinno zabraknąć świeżych warzyw, owoców, pełnowartościowego białka i zdrowych tłuszczy. Szkodzi też nadmiar cukru w diecie, dlatego trzeba spożywać produkty, które zawierają go jak najmniej. Warto zwrócić uwagę na Niezbędne Nienasycone Kasy Tłuszczowe,, czyli Omega 3 Omega 6 i Omega 9 . Ich działanie na organizm człowieka jest zbawienne. Mają właściwości przeciwzapalne. Obniżają poziom złego cholesterolu i zbyt wysokie ciśnienie krwi. Znajdują się w największej ilości w rybach, owocach, morza, nasionach i orzechach.

Oprócz ww. środków zaradczych trzeba pamiętać o codziennej dawce ruchu na świeżym powietrzu i odpoczynku. Można też uzupełnić swoją wiedze i skonfrontować doświadczenia z innymi, wpisując w wyszukiwarkę konkretną frazę, np.: „co na potencję”. Zawsze w gąszczu internetowych artykułów można znaleźć cenne informacje, które okażą się pomocne w konkretnej sytuacji.