Woda redox – co to jest?

Woda redox – co to jest?

4 czerwca, 2021 Wyłączono przez Wielka zmiana

Bardzo ważne jest, żeby na co dzień korzystać z produktów, które nie tylko są dobre, ale także są zdrowe. Jednak mało kto w ogóle zwraca uwagę na wodę. Pomimo tego, że wodę pijemy codziennie, to jednak nikt nie wie, jak może ona okazać się czasem niezdrowa.

Woda Redox – czym ona dokładnie jest i jakie ma pozytywne skutki dla naszego organizmu?

Czym jednak dokładnie jest woda Redox? Jest to rodzaj jonizowanej wody alkalicznej, która dzięki temu, jak jest sprzedawana, jest od razu zdatna do picia. Dzięki temu, że jest ona wykonywana z ogromną dokładnością, to możemy być pewni, że nie będziemy mieli przez nią żadnych problemów. Woda Redox jest świeża, dzięki czemu pijąc ją, będziemy mogli poczuć się naprawdę orzeźwieni. Za wysoką jakość produktu przemawia także fakt, że napój ten powstaje z wody głębinowej z prywatnego ujęcia. Jednak na jedynie wydobywania wody z ujęcia prywatnego się nie kończy wysoka jakość produktu, ponieważ jest ona także poddana dokładnemu procesowi jonizacji. Wszystko z dzisiejszych czasach pełne jest chemii, jednak nie woda Redox, w której nie znajdziemy dodatków chemicznych, które modyfikowałyby jej smak. Do jednych z największych zalet tego produktu należy to, że woda ta poprzez proces jonizacji jest pozbawiona wszelkich bakterii, które mogłyby na nas źle wpływać, a jej potencjał redox ORP wynosi do -500mV.

Jakie problemy może powodować picie zwykłej wody?

Woda, która nie jest oczyszczona, może zawierać w sobie wiele mikroskładników, które negatywnie wpływają na nasz organizm. Nie chodzi jednak o to, żeby pić tylko wodę redox, powinniśmy ją pić w odpowiednich ilościach (2 saszetki dziennie to odpowiednia ilość), ponieważ pomaga ona funkcjonować naszemu organizmowi. Picie tylko i wyłącznie zwykłej wody może skutkować problemem z minerałami, przez co w konsekwencji może się to odbić na naszym zdrowiu. Poza tym woda dostępna w dzisiejszych sklepach jest bardzo często dla nas szkodliwa, co wynika z tego, że jest ona bardzo często cały czas filtrowana, przez co zabija się jej wszystkie minerały. Inną kwestią jest to, że wiele osób pije zamiast nawet zwykłej wody, je smakowe odpowiedniki, które bardziej przypominają napoje słodzone niż czystą wodę. Dlatego tak bardzo ważne jest, żeby upewnić się w tym, że woda, którą spożywamy, jest dla nas zdrowa. Pamiętajmy jednak, że woda Redox nie jest w stanie całkowicie zastąpić nam innych wód, jednak jeśli jest regularnie spożywana, to może być dla nas bardzo zdrowa i pozytywnie wpłynie na naszą kondycję.