Ubezpieczenie NWW komunikacyjne — co obejmuje?

Ubezpieczenie NWW komunikacyjne — co obejmuje?

20 czerwca, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Nie zawsze osoba poszkodowana w wypadku drogowym może liczyć na odszkodowanie z OC sprawcy. Ma to miejsce dlatego, że na przykład wina leży po obu stronach. Jednak, gdy konieczne staje się leczenie, poddanie się badaniom, zabiegom czy zgłoszenie się na rehabilitację, konsultacje specjalistyczne czy też przekwalifikowanie po doznaniu uszczerbku na zdrowiu, niezbędne może okazać się finansowa pomoc ubezpieczyciela, a dokładniej ubezpieczenie NNW komunikacyjne.

NNW komunikacyjne — co to właściwie jest?

Aby zrozumieć istotę ubezpieczenia NNW, trzeba wyobrazić sobie sytuację, a której poszkodowany jeździe samochodem do pracy, kiedy to na oblodzonej drodze traci przyczepność i gwałtownie uderza w pojazd zaparkowany przy ulicy. Na skutek kolizji zniszczeniu uległy prowadzony oraz zaparkowany pojazd, oraz kierowcy. W konsekwencji ubezpieczyciel musi wypłacić poszkodowanemu pieniądze z OC kierowcy, który ponadto zlikwiduje szkody na swoim pojeździe z AC lub z własnej kieszeni. W takim przypadku problemem może być wygospodarowanie pieniędzy na koszty rehabilitacji złamanej ręki, leczenia czy też brak zrekompensowania cierpienia, czy też bólu doznanego w wypadku. W takich sytuacjach niejedna osoba szuka pomocy adwokata lub radcy prawnego w Internecie. Można to zauważyć, spoglądając na częstotliwość występowania w Google takich fraz jak na przykład „prawnik Gniezno — ubezpieczenie komunikacyjne”.

Warto wiedzieć, że kierowca, który wykupił ubezpieczenie NNW, prawdopodobnie będzie mógł w takich sytuacjach na pieniądze od ubezpieczyciela. Jednak, gdy nie jest on posiadaczem takiej polisy, koszty związana z rehabilitacją złamanej ręki będzie musiał pokryć sam.

Tak więc ubezpieczenie NNW to jedno z dobrowolnych ubezpieczeń komunikacyjnych. Zapewnia ochronę w przypadku następstw nieszczęśliwych wypadków, do których dochodzi w czasie trwania ochrony ubezpieczeniowej w Polsce lub poza granicami kraju.

Co obejmuje ubezpieczenie NNW?

Ubezpieczenie NNW gwarantuje odszkodowanie, gdy ubezpieczony zmarł w wyniku zdarzenia. Wtedy odszkodowanie jest wypłacane rodzinie zmarłego. Może ona domagać się także pokrycia kosztów trumny, pogrzebu oraz kremacji.

Co więcej, pieniądze z NNW należą się także ubezpieczonemu kierowcy lub pasażerowi pojazdu, który doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu. W tym drugim przypadku poszkodowany może otrzymasz świadczenia na:

  • pokrycie kosztów leczenia;
  • pokrycie kosztów hospitalizacji;
  • pokrycie kosztów zakupu leków;
  • pokrycie kosztów rehabilitacji;
  • pokrycie kosztów operacji plastycznych, które maj na celu np. likwidację blizn powstałych na skutek boję ja się ran powypadkowych;
  • pokrycie kosztów przedmiotów pomocniczych i sprzętu ortopedycznego.