Prostata – wiele zależy od mężczyzny

Prostata – wiele zależy od mężczyzny

5 marca, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Prostata jest chorobą, która wraz z wiekiem przyjmuje na intensywności. Jednakże, panowie wielokrotnie sami sprawiają, że jej skutki uboczne nasilają się oraz są ciężkie do wyleczenia. Mowa przede wszystkim o stylu życia, który obfituje w używki, niewłaściwe produkty oraz brak aktywności fizycznej. Kawa, mimo iż pobudza organizm do działania nie wpływa dobrze na problemy z prostatą, o czym nie wie większa część panów zmagających się z dolegliwościami tego typu.

Jak można dorobić się prostaty?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby panowie na bieżąco kontrolowali swoją prostatę, jednakże mimo iż badania te są całkowicie bezpłatne, tylko niewielki procent mężczyzn decyduje się na jej monitorowanie u specjalisty. Udają się oni do lekarza dopiero w sytuacji, kiedy mają już trudności z oddaniem moczu, co pojawia się razem z wiekiem.

Przez prostatę rozumie się sytuację, kiedy występuje ona pomiędzy cewą moczową oraz kością łonową. Przekłada się to na większy nacisk mięśni, które stają się także zdecydowanie delikatniejsze, co sprawia, że wizyty w toalecie odbywają się w krótkich odstępach czasu. Kiedy prostata jest już w zaawansowanym stadium, mężczyzna nie jest w stanie w pełni opróżnić pęcherza. Skutkiem tego można zmagać się z różnymi dolegliwościami oraz schorzeniami, które dotyczą nerek, pęcherza oraz dróg moczowych.  Potwierdzenie prostaty to zadanie urologa, który w dalszej kolejności musi zastosować odpowiednie leczenie.

 

Jak ma się dieta raz używki do prostaty?

Dieta dojrzałego mężczyzny musi ulec zmianie. Należy znacznie zredukować produkty mięsne i sięgać po większe ilości owoców, warzyw oraz zbóż. Dobrym rozwiązaniem jest wprowadzenie do kuchni roślin strączkowych, co jest ściśle związane z występującym w nich błonnikiem. Ryby oraz drób powinny zająć miejsce tłustych mięs oraz produktów smażonych na głębokim tłuszczu, dlatego, że występują w nich duże ilości cynku.

Mężczyzna z prostatą musi pić minimum dwa litry wody, dobrze sprawdzi się także sok z żurawiny. Soja, a raczej produkty wykonane przy jej pomocy powinny zastąpić klasyczne mleko oraz jogurty. Zielona herbata powinna zająć miejsce kawy, a gorzka czekolada musi zastąpić słodkie ciastka, ciasteczka oraz mleczne wyroby.

Również alkohol i papierosy muszą zostać całkowicie wyeliminowane, jeśli panowie zauważają u siebie pierwsze objawy prostaty, albo pragną jej zapobiegać. Jest to związane z faktem, że alkohol nie służy zdrowiu przeciętnego człowieka, a w przypadku osób zmagających się z jakąś chorobą, jest on traktowany jak istny wróg. Napoje alkoholowe podrażniają prostatę, negatywnie oddziałują na wątrobę oraz inne narządy. Jeśli prostata oraz alkohol połączą się można zauważyć ostre zatrzymanie moczu.