Parafina – pierwsza pomoc przy zakorkowanych jelitach

Parafina – pierwsza pomoc przy zakorkowanych jelitach

23 kwietnia, 2021 Wyłączono przez ds_admin

Trudno uwierzyć, że istnieje specyfik tak uniwersalny dla naszego zdrowia: używany zarówno na zimno, jak i na gorąco, na zewnątrz i od wewnątrz. I nie mówimy tu bynajmniej o alkoholu. Na rozmaite problemy warto mieć w zanadrzu parafinę.

Ten olej mineralny posiada szerokie zastosowanie w wyrobach kosmetycznych, kosmetologii, a nawet medycynie estetycznej. Jest również uznanym środkiem pomagającym wydobywać niepożądane substancje z ucha, ale teraz zajmiemy się zupełnie innym jego zastosowaniem. Gdy zawodzą nawet organiczne substancje, których używamy do regulacji pracy układu trawiennego, do akcji powinna wkroczyć parafina. Jako znakomita substancja przeczyszczająca nie tylko pomaga pozbyć się zatwardzeń i zaparć, ale usuwa również z złogi jelitowe, niestrawione i nieusunięte z kałem resztki pokarmowe, których w organizmie może się zebrać nawet kilka kilogramów.

Ostrożnie! Parafina tylko dla zdrowego przewodu pokarmowego!

Dlaczego decydujemy się na dostarczenie do wrażliwego układu pokarmowego substancji nieorganicznej, wytworu rafinacji ropy naftowej, potencjalnie mogącej zagrozić naszemu zdrowiu? Zróbmy małe zastrzeżenie – kurację parafinową można podjąć tylko wówczas, gdy jesteśmy pewni, że poza niestrawnością lub zatwardzeniem nic nam nie dolega. Przeciwwskazaniem dla zastosowania parafiny są takie stany chorobowe jak nieżyt i wrzody żołądka, podejrzenie perforacji jelita, zapalenia wyrostka robaczkowego czy choroba Leśniewskiego-Crohna.

Parafina vs. HCl – soki trawienne nie dadzą rady

Jeśli mamy pewność, że przełyk, żołądek, jelita i inne elementy układu funkcjonują bez zarzutu, możemy wprowadzić do niego płynny specyfik w dawce maksymalnie do trzech łyżek stołowych dziennie. Jak to działa? Jako związek nieorganiczny parafina pozostaje nieczuła na działanie soku żołądkowego. Zawarty w nim kwas solny nie rozkłada jej na składniki pierwsze, więc z czyszczącymi właściwościami dociera w niezmienionej postaci do jelit.

Parafina – i pozamiatane. W jelitach pojawią się zupełnie nowe porządki

Wewnątrz nich potrafią zmiękczyć nawet najtwardszą skałę, jaką mogą stać się zalegające masy kałowe. Dodatkowo parafina wyścieła wewnętrzne ściany jelit, zapewniając dodatkowy poślizg, co w sumie umożliwia wydalenie nie tylko kału, ale także wprawia w ruch nietykalne do tej pory złogi. Każdy, kto choć raz przeżywał ciężkie zaparcie, doceni tę szybką i skuteczną pomoc.