Jakie są najważniejsze zasady prawidłowej pielęgnacji włosów dla zapracowanych?

Bez względu na fakturę, kolor lub styl, wszyscy chcą włosów, które wyglądają, jakby były prosto po wizycie u fryzjera. Ale jeśli Twój napięty harmonogram nie pozwoli na to, by każdego ranka czekać, aż odżywka zacznie działać – czytaj dalej, aby dowiedzieć się na czym polega pielęgnacja włosów nawet dla najbardziej zapracowanych!

 

Prawidłowa pielęgnacja zaczyna się od prawidłowego mycia włosów!

 

Zastanów się, w jaki sposób myjesz włosy. Okazuje się, że jeśli chodzi o mycie włosów mniej znaczy więcej. Nadmiernie częste mycie może być szkodliwe dla Twoich włosów, szczególnie jeśli są one:

  • rozjaśnione
  • farbowane
  • poddane obróbce chemicznej
  • naturalnie bardzo suche
  • porowate

 

Codzienne mycie włosów usuwa naturalne olejki i proteiny, które są niezbędne do utrzymania zdrowych włosów i skóry głowy, więc jeśli to możliwe, niech pielęgnacja włosów będzie ograniczona do trzech razy w tygodniu. Oczywiście ostatecznie to zależy od rodzaju włosów, ale kierowanie się tą wytyczną to świetna baza startowa.

 

Pielęgnacja włosów = ich ochrona

 

Włosy mogą zostać uszkodzone zarówno przez promieniowanie UV, jak i podgrzewane narzędzia, takie jak prostownice, lokówka, a nawet zaufana suszarka do włosów, dlatego ważne jest, aby zapewnić im jak najlepszą ochronę. Kiedy suszysz włosy w domu, zawsze używaj ochraniacza termicznego. Spray z ochroną UV, jest również niezbędny, aby kondycjonować włosy od wewnątrz i chronić przed uszkodzeniami spowodowanymi przez prostownice i promienie słoneczne.

Podczas suszenia dodatkowo pamiętaj, aby nie trzymać suszarki zbyt blisko swoich włosów, aby zapobiec rozdwajaniu się puszystych końcówek. W ramach testu dmuchnij suszarką w dłoń i sprawdź, jak szybko się odsuwasz, trzymając ją blisko skóry.

Dobra fryzura powinna przetrwać co najmniej kilka dni w zależności od rodzaju włosów, a istnieje kilka produktów, które pomogą przedłużyć jej trwałość. Możesz także ominąć gorące narzędzia, wykonując tak zwane fryzury wielozadaniowe. Stylizacja nie zawsze musi korzystać z gorącego narzędzia. Jeśli w poniedziałek masz świeżo umyte włosy, noś je rozpuszczone również we wtorek, a w środę zrób kucyka. Takie podejście to naprawdę świadoma pielęgnacja włosów wykraczająca poza dobór kosmetyków, a co więcej – naprawdę pomoże zapobiec uszkodzeniom.

 

Na koniec pamiętaj: pomyśl o swoich włosach jak o skórze – to, co na nie dasz, ma to na nie wpływ. Inwestowanie w dobrej jakości produkty i narzędzia sprawi, że włosy będą wyglądać na zdrowe i silne, a de facto o to przecież właśnie chodzi!