Jakie leki na prostatę?
1 marca, 2022Z prostatą zmagają się mężczyźni w różnym wieku, mimo wszystko jest to przede wszystkim choroba starszych panów, którzy przekroczyli już 60 rok życia. Wiele osób w pierwszej kolejności próbuje domowych sposobów, co jednak czynić, kiedy okażą się one zawodne?
Prostata – co to takiego?
Prostata jest gruczołem o stosunkowo małych gabarytach znajdującym się w organizmie mężczyzny. Jego podstawowym zadaniem jest produkcja plemników, które umożliwiają zapłodnienie kobiety. Można spotkać się także z innymi nazwami, chociażby gruczoł krokowy oraz stercz, jednakże prostata jest mimo wszystko najczęściej używana. Gruczoł ten znajduje się powyżej pęcherze moczowego, w związku z czym jego przerost jest jednoznaczny z wystąpieniem dolegliwości powiązanych z układem moczowym.
Mężczyzna zmaga się z tą chorobą na skutek (między innymi) mniejszej ilości męskich hormonów płciowych. Jak już zostało wspomniane jest to choroba dotykająca głównie osoby starsze.
Panowie odczuwają bardzo silną potrzebę oddania moczu, a nawet kiedy zostanie on oddany, ulga nie przychodzi, gdyż cały czas towarzyszy im uczucie pełnego pęcherza. Przeradza się to w regularne odwiedzanie toalety, które wielokrotnie wiąże się także z dyskomfortem oraz bólem.
Co stosować na prostatę?
Zadaniem środków na prostatę jest przede wszystkim pomniejszenie dolegliwości związanych z układem moczowym. Można wybierać wśród leków, suplementów, płynów oraz ziół, w których skład wchodzą witaminy oraz minerały. Producenci skupiają się na powstrzymywaniu przerostu gruczołu krokowego oraz oddziałują pozytywnie na potencję. Dzięki dobrze dobranemu składowi środki te wpływają pozytywnie na gospodarkę hormonalną, sprawiają, że gruczoł krokowy działa oraz co bardzo ważne w życiu każdego związku – umożliwiają współżycie, które nie jest łatwe w przypadku zmagania się z omawianą dolegliwością.
Środki na prostatę dostępne są w różnych formach. Mowa przede wszystkim o tabletkach, płynach przyjmowanych doustnie oraz środkach o działaniu homeopatycznym. Warto sprawdzić ich skład, gdyż powinny zawierać pokrzywę, ziele wierzbownicy, pestki dyni, palnę sabałową. W leczeniu objawów dobrze sprawdzi się także cynk, likopen oraz witamina B6.
Bardzo ważne, żeby przyjmowanie leków szło w parze ze zdrowym trybem życia, gdyż dieta bogata w witaminę C oraz E także przynosi pozytywne efekty terapii. Konieczne są również regularne wizyty u lekarza, który umożliwia kontrolowanie stanu pacjenta oraz określanie postępów.