Jaki proszek do prania dla niemowląt wybrać?

Jaki proszek do prania dla niemowląt wybrać?

21 stycznia, 2021 Wyłączono przez ds_admin

Pranie ubranek dziecka nie należy do łatwych czynności. Przede wszystkim rodzi ono mnóstwo dylematów, które związane są przede wszystkim z wyborem odpowiednich do tego celu środków piorących. Świeżo upieczeni, młodzi rodzice, bardzo często gubią się w ogromie oferowanych produktów, które oferuje niejeden sklep czy drogeria internetowa. Co więcej, dochodzi do tego wybór programu prania, preferowanej temperatury i płukania. Nie powinno to jednak dziwić, gdyż pranie dziecięcych ubranek może uwzględniać również to, z jakiej tkaniny są one wykonane, a przeważnie jest ona nadzwyczaj delikatna.

Ubranka dziecięce – jak je prać?

Pranie ubranek dziecięcych wymaga sporej wiedzy. Aspektem, który bardzo często jest rozważany, to pranie osobno, czy razem wszystkich ubranek. W przypadku niemowlaków zaleca się je oddzielać od ubrań dorosłych – szczególnie ze względu na higienę ubranek dziecięcych.

Jak wiadomo, nawet temperatura o wartości 90 stopni Celsjusza nie jest w stanie pozbyć się wszystkich zarazków i bakterii, które gromadzą się na ubraniach. Co więcej, praniu łączonemu nie sprzyjają programy, które powinny być dobierane do rodzaju tkaniny. Dodatkowo wybór środków piorących również będzie inny w przypadku ubranek dziecięcych, niż tych, które noszą dorośli.

Sklep z artykułami czyszczącymi i drogeria internetowa – jaki proszek do prania wybrać?

W czym prać ubranka maluszka, to jedno z pytań, które najczęściej zadają sobie rodzice. Obecnie panujący na świecie trend związany z naturalnymi składnikami i ekologią wielu produktów, sprawia, iż na półkach sklepowych znajduje się proszek do prania lub płyn do płukania bio. Ich ogromną zaletą jest to, że można je stosować zarówno w przypadku prania ubrań dorosłych, jak i ubranek dziecięcych. Dla jednych ekologiczny proszek do prania będzie modowym wymysłem, dla drugich będzie jedynym bezpiecznym produktem, który można używać do ubranek dziecięcych.

Opinie na temat tych środków do prania są podzielone. Przede wszystkim rodzice powinni określić swoje potrzeby, co do prania. Jeden maluch może rzadko się brudzić, inny może wręcz przeciwnie niszczyć ubrania, które po jednej wizycie na placu zabaw będą nadawać się wyłącznie do wyrzucenia. W tym drugim przypadku niezbędny może okazać się również odplamiacz, gdyż nie wszystkich rodziców stać na kupowanie co tydzień nowego ubranka dla dziecka. Kolejną kwestią jest skóra dziecka, a dokładniej jej wrażliwość. To jeden z głównych aspektów, które należy brać pod uwagę podczas zakupu proszku do prania dla dzieci. W czasie całego życia dziecka, jego skóra rozwija się, wzmacniając swoją barierę ochronną. Warto jednak wiedzieć, iż w pierwszych latach życia maluszka jest ona szczególnie narażona na stany zapalne i podrażnienia, a więc reakcje alergiczne.

O skórę maluszka należy więc zadbać w również w trakcie prania jego ubrań. Jednak w przypadku gdy produkty z dolnej półki nie wywołują żadnego dyskomfortu u niemowlaka, to nie ma konieczności sięgania po proszek do prania kosztujący co najmniej kilka razy więcej. Sens kupowania proszków ekologicznych pojawia się w momencie, kiedy ze skórą dziecka nie jest najlepiej. Mowa tutaj przede wszystkim o sytuacjach, gdy jest ona przesuszona lub uczulona na jakiś składnik syntetycznego preparatu. Warto również dodać, iż obecna moda związana z ekologią sprawiła, że niejedna drogeria internetowa i niejeden sklep stacjonarny oferuje mnóstwo płynów i proszków do prania dla dzieci. Modne stało się także pranie w mydle, czy orzechu.

Pranie ubranek w ekologicznych proszkach nie daje stuprocentowej gwarancji, że skóra dziecka nie ulegnie podrażnieniu. Warto jednak przeczytać opinie takich produktów i wybrać taki, który będzie dla maluszka w pełni bezpieczny.