Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach?

Jak zaoszczędzić na świątecznych zakupach?

10 grudnia, 2018 Wyłączono przez Wielka zmiana

Grudzień jest czasem oczekiwania na radosne świętowanie Bożego Narodzenia w gronie rodziny. Warto jednak w ferworze przygotowań zaplanować zakupy i wydatki tak, aby po świętach obudzić się z pustym portfelem i sterta niepotrzebnych rzeczy. Oto kilka rad jak przygotować się do świąt nie czyniąc spustoszenia w rodzinnym budżecie.

Warto dużo wcześniej przygotować listę zakupów i szukać promocji. Większość z nas w święta przygotowuje te same, tradycyjne potrawy. Jesteśmy więc w stanie dużo wcześniej zaplanować, jakie dania podamy i co nam będzie potrzebne do ich przygotowania. Warto przeanalizować nasze menu i sporządzić listę zakupów. Wiele produktów jak suszone owoce, mąka, przyprawy, majonez itp. możemy zakupić znacznie wcześniej (przy okazji innych, codziennych zakupów), korzystając z licznych promocji oferowanych nam przez sklepy przed świętami. To samo dotyczy zakupu prezentów. Znając upodobania naszych najbliższych możemy zakupić podarki dużo wcześniej.

Warto robić zakupy przez Internet. Zasada ta dotyczy nie tylko zakupu prezentów, które często w sklepach internetowych są dużo tańsze niż stacjonarnie. Warto też rozważyć zakup internetowy produktów spożywczych. Obecnie wiele hipermarketów ma w swojej ofercie możliwość zakupów on-line z dostawą do domu. Poza oczywistym zaoszczędzeniem czasu i wygodą (nie musimy stać w korkach, kolejce do kasy i dźwigać ciężkich zakupów) mamy również pewność, że kupimy wyłącznie to, czego rzeczywiście potrzebujemy. Udając się na zakupy osobiście podejmujemy ryzyko, że pod wpływem świątecznej muzyki i atmosfery, jaka panuje w tym okresie w sklepach, skusimy się na jakiś dodatkowy, zazwyczaj zupełnie zbędny zakup.

W tym świątecznym czasie nie należy zapominać o tym, co jest najważniejsze. Czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi jest o wiele ważniejszy. Należy zadbać więc nie tylko o oprawę w postaci suto zastawionego stołu i pięknej choinki z ukrytymi pod nią prezentami. Warto po prostu pobyć razem. Nie tylko od święta.