Jak wybrać dobre biuro inżynierskie?

Jak wybrać dobre biuro inżynierskie?

16 marca, 2019 Wyłączono przez Wielka zmiana

Wybór solidnego podwykonawcy zwykle wymaga szczegółowego badania rynku. Aby dobrze wybrać dla siebie biuro inżynierskie musimy sporo poczytać, skonsultować się z branżą i sprawdzić kilka elementów z portfolio wybranego przez nas podmiotu.

Biuro inżynierskie – specjalizacja

W zależności od inwestycji jaką się zajmujemy inaczej będziemy poszukiwać i rekrutować podwykonawców i współpracowników w tym biura inżynierskiego. Biuro inżynierskie może zajmować się różnymi obszarami różnych rynków. Niektóre specjalizują się w analizach i badaniach rynku petrochemicznego, inne wyłącznie w inżynierii budynków wielokondygnacyjnych, jeszcze inne koncentrują się wyłącznie na budowie i projektowaniu maszyn oraz robotyce. Zaletą dzisiejszych czasów jest fakt, że możemy opierać się nie tylko na opinii innych, ale możemy też wejść na stronę internetową każdego biura inżynierskiego i szczegółowo zbadać jego ofertę oraz przeszłe realizacje.

Badanie oferty biura inżynierskiego

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagą badając na stronie i w portfolio ofertę biura inżynierskiego? Po pierwsze certyfikaty i daty ich nadania, to one świadczą o tym, że biuro ma pozwolenia na pracę w określonych warunkach i wszelkie potrzebne do jej wykonania narzędzia. Dalej zbadajmy przeszłe realizacje. Czy były one wykonywane w ciągu ostatnich kilku miesięcy czy wyłącznie kilka lat wstecz. Sprawdźmy jakiego rodzaju podmioty korzystały z usług wybranego przez nas biura inżynierskiego, a na koniec porównajmy wielkość oferty wybranego przez nas biura z innymi. Wbrew pozorom zbyt szeroka oferta, nie musi oznaczać, że biuro jest liderem na rynku. Czasem lepiej koncentrować się na wąskiej specjalizacji, ale wykonywać pod nią zlecenia regularnie i regularnie się szkolić. Na koniec poszukiwań oczywiście warto sprawdzić firmę nie tylko na stronie, ale również w Google, poczytać opinię o tym i innych biurach, sprawdzić kiedy zostały wystawione i spojrzeć na wszystko chłodniej niż entuzjaści wypisujący peany na cześć fantastycznych inżynierów i świetnej obsługi. Zwróćmy też uwagę czy opinię dotyczą ludzi czy tylko firmy, bo pracownicy przecież rotują między firmami, a status biura inżynierskiego powinien pozostawać mniej więcej tak samo oceniany przez lata.