Jak wybrać dobre biuro inżynierskie?

Wybór solidnego podwykonawcy zwykle wymaga szczegółowego badania rynku. Aby dobrze wybrać dla siebie biuro inżynierskie musimy sporo poczytać, skonsultować się z branżą i sprawdzić kilka elementów z portfolio wybranego przez nas podmiotu.

Biuro inżynierskie – specjalizacja

W zależności od inwestycji jaką się zajmujemy inaczej będziemy poszukiwać i rekrutować podwykonawców i współpracowników w tym biura inżynierskiego. Biuro inżynierskie może zajmować się różnymi obszarami różnych rynków. Niektóre specjalizują się w analizach i badaniach rynku petrochemicznego, inne wyłącznie w inżynierii budynków wielokondygnacyjnych, jeszcze inne koncentrują się wyłącznie na budowie i projektowaniu maszyn oraz robotyce. Zaletą dzisiejszych czasów jest fakt, że możemy opierać się nie tylko na opinii innych, ale możemy też wejść na stronę internetową każdego biura inżynierskiego i szczegółowo zbadać jego ofertę oraz przeszłe realizacje.

Badanie oferty biura inżynierskiego

Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagą badając na stronie i w portfolio ofertę biura inżynierskiego? Po pierwsze certyfikaty i daty ich nadania, to one świadczą o tym, że biuro ma pozwolenia na pracę w określonych warunkach i wszelkie potrzebne do jej wykonania narzędzia. Dalej zbadajmy przeszłe realizacje. Czy były one wykonywane w ciągu ostatnich kilku miesięcy czy wyłącznie kilka lat wstecz. Sprawdźmy jakiego rodzaju podmioty korzystały z usług wybranego przez nas biura inżynierskiego, a na koniec porównajmy wielkość oferty wybranego przez nas biura z innymi. Wbrew pozorom zbyt szeroka oferta, nie musi oznaczać, że biuro jest liderem na rynku. Czasem lepiej koncentrować się na wąskiej specjalizacji, ale wykonywać pod nią zlecenia regularnie i regularnie się szkolić. Na koniec poszukiwań oczywiście warto sprawdzić firmę nie tylko na stronie, ale również w Google, poczytać opinię o tym i innych biurach, sprawdzić kiedy zostały wystawione i spojrzeć na wszystko chłodniej niż entuzjaści wypisujący peany na cześć fantastycznych inżynierów i świetnej obsługi. Zwróćmy też uwagę czy opinię dotyczą ludzi czy tylko firmy, bo pracownicy przecież rotują między firmami, a status biura inżynierskiego powinien pozostawać mniej więcej tak samo oceniany przez lata.