Jak skutecznie zadbać o czystość w łazience?

Jak skutecznie zadbać o czystość w łazience?

5 stycznia, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Dom to miejsce, w którym możemy się zrelaksować po pracy, odpocząć po całym dniu wykonywania obowiązków zawodowych i cieszyć się z obecności bliskich osób. Jednak aby stworzyć bezpieczną przestrzeń, trzeba ją najpierw właściwie urządzić, a później dbać o utrzymanie porządku i regularne sprzątanie. Nanomax na pewno pomoże.

Podstawowe zasady sprzątania w łazience

Łazienka to miejsce, w którym relaksujemy się oraz dbamy o własną higienę, pielęgnujemy ciało i włosy. Z tego względu powinien tam panować ład i porządek. Stosowanie odpowiednich detergentów, jak chociażby Nanomax pozwoli usunąć wszystkie bakterie i zarazki, które licznie występują w pomieszczeniu kąpielowym. Najwięcej wirusów znajdziesz na umywalce, w brodziku, wannie oraz muszli klozetowej. Dopiero kiedy dowiesz się, jak je czyścić, kąpiel czy mycie zębów będzie odbywało się w higienicznym oraz czystym otoczeniu.

Regularna dezynfekcja i mycie urządzeń sanitarnych to absolutna podstawa. Używane środki czystości muszą być wzbogacone w chlor, który szybko i sprawnie radzi sobie ze wszystkimi bakteriami. Spory problem stanowią także grzyby, które rozwijają się ze względu na dużą wilgoć panującą w łazience. Z tego względu należy regularnie wietrzyć pomieszczenie i czyścić kratkę wentylacyjną.

Jak czyścić muszlę klozetową?

Toaleta powinna być czyszczona trzy razy w tygodniu – w taki sposób usuniesz bakterie i zarazki, które licznie się na niej gromadzą. Nanomax poradzi sobie z tym zadaniem doskonale i zapewni maksymalne bezpieczeństwo. Detergent należy wlać do toalety wieczorem – będzie działał przez całą noc. Dla dodatkowej ochrony stosuje się specjalne żele oraz kostki na muszlę – usuwają jeszcze więcej bakterii i dbają o świeży zapach.

Aby w łazience panował większy porządek i występowało mniej bakterii, przed spuszczeniem wody w toalecie trzeba koniecznie opuścić klapę. W taki sposób unikniesz przedostawania się na podłogę baterii kałowych, zarazków oraz wirusów. Niebezpieczne organizmy osiadają się nie tylko na podłodze, ale również ręcznikach, szczoteczkach do zębów i używanych kosmetykach.

Jak myć wannę, brodzik oraz umywalkę?

Jeśli pragniesz zachować najwyższy poziom higieny, urządzenia sanitarne myj codziennie. To jednak bardzo pracochłonne, dlatego, zamiast tego możesz zdecydować się na regularne opłukiwanie gorącą wodą – to doskonały sposób na usunięcie naskórka oraz osadów pochodzących z mydła. Z kolei dwa razy w tygodniu użyć detergent, który pozbędzie się wszystkich zarazków, przyschniętych śladów pasty i innych zabrudzeń.