Do czego używana jest dzianina dresowa?

Dzianina dresowa to popularny i chętnie wybierany przed producentów materiał. Chociaż kojarzy nam się głównie z odzieżą sportową jej zastosowanie jest bardzo szerokie. Do czego używana jest dzianina dresowa?

Szerokie zastosowanie dzianiny dresowej

Jest to materiał bawełniany oraz elastyczny, który idealnie nadaje się do produkcji bluz sportowych oraz spodni. Z dzianiny dresowej szyje się też ciepłe i przyjemne w dotyku czapki oraz rękawiczki. Jest to też dzianina, która w ostatnich latach znajduje zastosowanie w produkcji eleganckich i szykownych ubrań. Modne są sukienki wykonane z dresówki, które są alternatywą dla luźnych spodni. To wygodny i niebanalny wybór, zarówno na co dzień, jak i na specjalne okazje. Kolejnym przykładem są żakiety – wygodne, nowoczesne i uniwersalne. Możemy założyć je zarówno do pracy, na spotkanie biznesowe czy uroczystą kolację. Z dzianiny dresowej szyje się też bluzy chłopięce, które stanowią alternatywę dla eleganckiego sweterka. Można założyć je zarówno do sportowych spodni, jak i do eleganckiej koszuli z kołnierzem.

Dzianina dresowa tylko z Certyfikatem Oeko – Tex Standard 100

Aby być w pełni spokojnym, że my oraz nasze pociechy noszą ubrania, które są w pełni bezpieczne warto szukać certyfikatu Oeko– Tex Standard 100. Odgrywa to szczególną rolę w przypadku ubrań, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem – na przykład spodnie czy koszulki. Oeko – Tex Standard 100 to certyfikat przyznawany na cały świecie, który gwarantuje nam, że dzianina bawełniana jest wolna od szkodliwych substancji takich jak metale ciężkie, pestycydy, barwniki rakotwórcze czy środki wywołujące alergię. Wyróżnione są 4 klasy produktów, które mogą być oznaczone tym certyfikatem. Klasa pierwsza dotyczy wyrobów przeznaczonych dla niemowląt i dzieci do lat 3. Klasa druga to ubrania bawełniane, które mają bliski kontakt ze skóry, na przykład czapki, spodnie czy rękawiczki. Natomiast klasa trzecia i czwarta dotyczy produktów, które nie mają kontaktu ze skórą na przykład bluzy czy kurtki.