Długie i gęste rzęsy – marzenie każdej kobiety

Moda na przedłużanie i zagęszczanie rzęs wcale nie przemija – kolejki do salonów urody mówią same za siebie. Wiele kobiet nie przekonało się jednak do tego rodzaju zabiegów i nadal chętnie sięga po inne metody. W jaki sposób sprawić, by naturalne rzęsy nadawały spojrzeniu wyrazistość?

 

Piękno tkwi w naturze

Zwolenniczki domowych sposobów nie powinny narzekać na brak naturalnych rozwiązań w kwestii codziennej pielęgnacji rzęs. Chcąc zadbać o ich zdrowie, a także pobudzić je do wzrostu, możemy sięgnąć po jeden ze sprawdzonych sposobów. Jednym z najczęściej polecanych zabiegów jest olejowanie rzęs, mające za zadanie odżywienie mieszków włosowych i przywrócenie rzęsom naturalnej elastyczności – w tym celu wykorzystuje się zwykle olejek rycynowy, olej ze słodkich migdałów lub kokosowy. Innym ciekawym sposobem na poprawę kondycji rzęs jest zastosowanie mieszanki olejów o postaci stałej, choćby w formie odżywczej maści czy naturalnego kosmetyku na bazie wazeliny (np. balsamu do ust). Wiele kobiet stosuje na rzęsy także zieloną herbatę, aplikowaną przy pomocy szczoteczki. Ma to na celu nie tylko ochronę włosków przed działaniem czynników zewnętrznych, ale także ich zagęszczenie i wzmocnienie. Korzystne dla wzrostu rzęs może okazać się natomiast picie naparów ze skrzypu i pokrzywy. Niezależnie od tego, które metody zdecydujesz się zastosować, musisz być świadoma, że podstawę zdrowia rzęs stanowi nic innego jak odpowiednia dieta – bogata w warzywa i owoce.

 

Sprawdzone kosmetyki do rzęs

Wśród dostępnych w drogeriach kosmetyków do pielęgnacji i podkreślania urody znajdziemy obecnie szeroki wybór produktów stworzonych z myślą o naszych rzęsach. Coraz częściej słyszy się o skuteczności takich preparatów jak pielęgnujące serum lub przyspieszający porost wzrostu tusz do rzęs Long 4 Lashes, Biotebal Rzęsy XXL czy Nanolash. Wiele z nich zyskuje pozytywne opinie specjalistów, jak i użytkowniczek, deklarujących znaczną poprawę stanu swoich rzęs. Czemu zawdzięczają swoje działanie? Są za nie odpowiedzialne przede wszystkim obecne w odżywkach kwas hialuronowy, glikoproteiny, biotyna, witamina B12 i nanopeptydy. Ich skuteczność została wielokrotnie potwierdzona, dlatego jeżeli nie satysfakcjonują nas naturalne rozwiązania, z pewnością warto sięgnąć po kosmetyki dedykowane rzęsom! Oprócz kosmetyków do makijażu, należy zadbać także o wybór odpowiednich kosmetyków do jego usuwania – muszą być na tyle delikatne, by nie naruszyć delikatnej struktury włosków.