Dlaczego warto zainwestować w termometr do wody?

Weibliche Hand hält ein Thermometer zum Messen der Wasser Temperatur

Kąpiel niemowlaka to nie lada wyzwanie – zwłaszcza dla młodych, niedoświadczonych rodziców. Wymaga szczególnej ostrożności i wiedzy na temat właściwego postępowania z dzieckiem. Na szczęście istnieje wiele gadżetów, które w znacznym stopniu ułatwiają to zadanie, oszczędzając rodzicom stresu.

 

Pierwsze kąpiele – pomocne akcesoria

Przygotowanie kąpieli dla malucha wymaga od opiekunów nie tylko dbałości o regularność rytuału. W celu uchronienia dziecka przed dyskomfortem czy nawet przeziębieniem, należy mieć na uwadze każdy szczegół – od temperatury wody, poprzez wybór odpowiednich kosmetyków, po zabiegi następujące po jej zakończeniu. W co warto się zaopatrzyć, by w znacznym stopniu ułatwić sobie przygotowania? Wśród najczęściej wybieranych produktów wymienić można bez wątpienia wanienki dla maluchów lub praktyczne wkładki do kąpieli, montowane w pełnowymiarowej wannie – to nie tylko znaczna wygoda, ale przede wszystkim bezpieczeństwo. Coraz większą popularnością cieszy się także akcesorium, jakim jest termometr do wody – niezawodny sposób na uchronienie malucha zarówno przed oparzeniem, jak i wychłodzeniem w kąpieli. Rodzice chętnie sięgają także po wygodne organizery, ułatwiające zebranie wszelkich niezbędnych akcesoriów w jednym miejscu.

 

Jak używać termometru do wody?

Odpowiednia temperatura kąpieli, która w przypadku niemowląt powinna wynosić ok. 37˚C, to absolutna podstawa. Doświadczeni rodzice są w staniej ą ocenić, zanurzając dłoń w wodzie, jednak tym mniej doświadczonym zaleca się skorzystanie z termometru. Tego typu akcesorium zostało przystosowane do unoszenia się na wodzie, zwykle posiada także czytelną skalę i oznaczenie, wskazujące na optymalną dla dziecka temperaturę. Stosując termometr do wody, możemy być pewni, że jest on w pełni bezpieczny dla niemowlaka – jest bezrtęciowy i zapewnia wysoką precyzję odczytu. Wystarczy zaledwie kilka chwil, by dokonać efektywnego pomiaru.

 

Jaki termometr do wody wybrać?

Tak jak w kwestii wszystkich dostępnych na rynku akcesoriów dla dzieci, także w tym przypadku najlepiej wybrać termometr z atestem – koniecznie bezrtęciowy. Producenci prześcigają się w projektowaniu coraz to ciekawszych kształtów i wersji kolorystycznych przyjaznych dzieciom. Musimy jednak pamiętać, że najważniejszą cechą tego typu produktów jest ich niezawodność – dlatego powinno zależeć nam na uzyskaniu gwarancji. Dodatkową informacją dotyczącą funkcjonalności gadżetu, jakim jest termometr do wody, może być zakres odczytywanych temperatur. W przypadku wykorzystywania akcesorium wyłącznie do oceny jakości kąpieli, jest ona jednak drugorzędna.