Alergie nabyte, czyli problem z którym nie radzi sobie medycyna

Alergie nabyte, czyli problem z którym nie radzi sobie medycyna

11 grudnia, 2021 Wyłączono przez wielkazmiana

Alergie nabyte nie występowały jeszcze kilkadziesiąt lat temu, gdyż stanowią negatywny efekt rozwoju cywilizacji. Wraz z nią pojawiły się substancje chemiczne, które nawet na dzień dzisiejszy stanowią nieznaną dla lekarzy. To problem z którym medycyna nie daje sobie rady, a co jest najgroźniejsze?

Jak objawiają się współczesne nabyte alergie?

Badania pokazują, że z każdym rokiem zwiększa się ilość osób zmagających się z alergią. Jeśli nic się nie zmieni za około 15 lat co druga osoba zamieszkująca Europę będzie zmagała się z objawami uczulenia. W dużej mierze jest to związane z podłożem genetycznym, ale cała reszta ludzi będzie zmagać się z alergią nabytą.

Ilość alergii cały czas zwiększa się, tak samo jak pojawiają się nowe alergeny, które nie tak łatwo rozpoznać. To właśnie dlatego medycyna ma takie trudności i została poddana takim wyzwaniom. Jeśli nie znamy przyczyn, jak możemy je leczyć? Jest to niemożliwe, a ilość ludzi, którzy wskazują na negatywne efekty rozwoju cywilizacji rośnie w zastraszającym tempie. Alergie chemiczne nie zostały dobrze poznane i na dzień dzisiejszy kontroluje się je tylko i wyłącznie, dzięki testom płatkowym. Dają one możliwość rozpoznania alergii wywołanych 30 sztucznymi alergenami. Kiedy osoba z objawami nabytego uczulenia zgłasza się do przychodni otrzymuje specjalne płatki w których znajdują się próbki sztucznych substancji. Umieszcza się je na plecach i po dwóch dniach można uzyskać rzetelne wyniki. Aktualnie można rozpoznać alergię na nikiel, chrom, kobalt, uczulenie na mieszanki zapachowe oraz konserwanty. Kiedy rozpozna się alergen jedyne zalecenia to unikanie szkodliwych czynników. Na dzień dzisiejszy nie posiadamy żadnych innych metod, które pozwalają na poprawę stanu zdrowia. Eliminacja z życia powinna sprawić, że niepożądane objawy znikną w szybkim tempie i stan zdrowia znacznie się poprawi. Te 30 substancji to jednak nic w porównaniu do tego jakie są potrzeby oraz ilości uczulających substancji chemicznych. Mowa o setkach alergenów, które szkodzą i jednocześnie pozostają całkowicie bezkarne.

Alergie nie zostały dobrze poznane przez większość z nas, dlatego myli się je z infekcjami bakteryjnymi oraz o schorzeniami o podłożu wirusowym. Niestety na dzień dzisiejszy nie możemy nic zrobić. Trzeba jedynie żyć zdrowo i unikać potencjalnych alergenów i zagrożeń, które występują w środowisku.