Zawsze zatrudniasz zawodowców? Znajdź hostessy z doświadczeniem w Twojej branży

Zawsze zatrudniasz zawodowców? Znajdź hostessy z doświadczeniem w Twojej branży

4 marca, 2020 Wyłączono przez Wielka zmiana

Jeśli już zapoznałeś się z ofertą agencji przygotowujących stoiska targowe, zaplanowałeś szczegóły ekspozycji i jesteś gotowy na prezentację osiągnięć, propozycji czy oferty swojej firmy, koniecznie zadaj sobie pytanie: kto będzie za to odpowiedzialny? Właściwe osoby o nienagannej aparycji i naturalnym uśmiechu z przyjaznym podejściem do klientów i zwiedzających to nieodzowny element każdej akcji promocyjnej. Tak już jesteśmy skonstruowani – nowoczesne nośniki reklamowe nie mogą się obyć bez bezpośredniego kontaktu z żywym człowiekiem.

Sztuka  marketingu często wymaga  działań na kilku poziomach. Na nic się nie przyda nośne hasło reklamowe, jeśli nie znajdziemy odpowiedniego sposobu na jego wyeksponowanie. Oznacza to zarówno wybór miejsc, w których się pojawi, jak i graficzną otoczkę jego promowania. Na tej samej zasadzie treści używane przy prezentacji firmy czy instytucji nie mogą być suchą informacją. Przecież nikt nie odczytuje tekstu wypełniającego folder firmowy przez megafon – tak jak informuje się o kolejnych stacjach w metrze.

Postaw na młodość i dobrą aparycję

Do skorzystania z usług czy zakupienia produktów przedsiębiorstwa może skłonić miła atmosfera i dobry kontakt z osobą, która będzie nie tylko kompetentna i wykaże się dużą inteligencją emocjonalną, ale także dopasuje się do dynamicznej i efektownej aury stworzonej w otoczeniu stoiska. Młodość i wigor są naturalnymi sprzymierzeńcami procesu perswazji, dlatego stałą praktyką doświadczonych marketingowców jest zatrudnianie hostess i hostów, których podstawowymi cechami będą doskonały wygląd (rozumiany także jako odpowiedni strój) oraz życzliwe i pełne entuzjazmu podejście do osób zainteresowanych ofertą.

Gdzie szukać najlepszych hostess? 

W jaki sposób znaleźć odpowiednich pracowników do okresowej, najczęściej weekendowej lub kilkudniowej prezentacji marki czy produktu? Niektórzy próbują szukać na własną rękę, zamieszczając ogłoszenia w poszukiwaniu studentek i studentów, którzy chcieliby w ten sposób go dorobić do stypendium czy kieszonkowego. Nie jest to najlepsza metoda, ponieważ praca w charakterze hosta lub hostessy wymaga doświadczenia i sporego zasobu umiejętności. 

W tym fachu też liczy się doświadczenie

Wykwalifikowane specjalistki z tej branży oferują swoje usługi za pośrednictwem agencji lub branżowych portali. Dlatego najlepiej zamiast bawić się w rekrutera, lepiej wpisać w okno wyszukiwarki frazę „hostessy Warszawa” i zapoznać się z konkretnymi propozycjami. W takim zestawieniu młode kobiety z doświadczeniem zawodowym określają również, w jakich branżach czy rodzajach produktów odnajdują się najlepiej. Właśnie tak możemy wybrać najlepsze dla naszych potrzeb połączenie aparycji ze znajomością tematu.