Wszystko, co musisz wiedzieć o pieluchach tetrowych

Wszystko, co musisz wiedzieć o pieluchach tetrowych

15 lipca, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Jedną z ważniejszych kwestii, nad którymi zastanawia się przyszły rodzic, jest skompletowanie wyprawki niemowlęcej, której stałym elementem są pieluszki.
W dzisiejszych czasach rynek znacznie to ułatwia i oferuje wiele nowoczesnych rozwiązań, jednak nadal wielu rodziców wybiera tradycyjne pieluchy tetrowe.

Pieluchy tetrowe – zastosowanie

Poza tradycyjnym wykorzystaniem pieluchy materiałowe służą do wielu innych czynności. Świetnie się sprawdzą jako podkład przy przewijaniu, odseparowując dziecko od używanych przez wiele osób powierzchni czy do wózka, łóżeczka lub rożka, z uwagi na możliwość ulewania przez maluszka. Podobnie będą tworzyć swojego rodzaju osłonkę ramienia przy odbijaniu czy dawać poczucie intymności przy karmieniu. W gorące dni taka pieluszka może z kolei posłużyć jako lekkie okrycie. Warto pamiętać też, że dla wielu dzieci pieluszka może posłużyć jako swojego rodzaju przytulanka, dzięki której poczują się bezpiecznie w nowym miejscu.

W temacie tetry trzeba też wspomnieć o szerokim pieluchowaniu, czyli specjalnej metodzie stosowanej w korekcji wady stawów biodrowych u niemowląt. Pamiętajmy, jednak, że decyzje o wprowadzeniu tego typu metod należy podejmować w konsultacji ze specjalistą.

Dodatkowo taki typ pieluch z uwagi na niewielką objętość – są cienkie, lekkie i zajmują niewiele miejsca – można zawsze mieć ze sobą pod ręką, co czyni pieluchy tetrowe niezastąpionym atrybutem każdego rodzica.

W dzisiejszych czasach częściej wybierane są pieluszki jednorazowe, co nie oznacza wcale, że tetra odeszła w zapomnienie. Niektórzy rodzice wciąż wykorzystują jej podstawowe zastosowanie, ponieważ świetnie się sprawdza przy dzieciach ze skłonnością do odparzeń. Rodzicom, którym na sercu leży dobro naszej planety tetra kojarzy się też z szeroko już znanym wielopieluchowaniu, czyli wielpielo. To właśnie tu zastosowanie mają pieluchy tetrowe — są one świetnym wkładem chłonącym do wielorazowych majtek zwanych otulaczami.

Zalety pieluch tetrowych

Pieluchy tetrowe wyróżniają się wykonaniem z naturalnych materiałów, przez co nie tylko pozwalają skórze swobodnie oddychać, ale też nadają się do wielu innych poza podstawowym zastosowań. Wykonanie z bawełny pozwala na łatwe utrzymanie ich
w czystości – większość można prać nawet w 90 stopniach i specjalnych programach parowych nastawionych na usuwanie bakterii i alergenów, co jest szczególnie ważną kwestią przy pielęgnacji malucha. Dodatkowo tetra odznacza się dużą wytrzymałością, przez co może nam służyć także przy kolejnych pociechach. Mnogość zalet
i stosunkowo niska cena sprawiają, że pieluchy tetrowe mogą być jednym
z najbardziej opłacalnych zakupów wyprawki niemowlęcej.

W pamięci często mamy pieluchy tetrowe używane jeszcze przez nasze mamy
i babcie – proste i białe, dziś jednak sklepy wychodzą naprzeciw nawet najbardziej wymagającym gustom i zaskakują różnorodnością nie tylko kolorów. Dzięki designerskim wzorom możemy je dziś traktować nawet jako modny dodatek do wyprawki czy element dekoracyjny dopasowany do ubranek dziecięcych lub kolorystki wózka.

Ta z pozoru zwykła pieluszka tetrowa daje bardzo dużo możliwości i może znaczenie ułatwić życie nie tylko świeżo upieczonym rodzicom.