Wiara w sukces w biznesie

Wiara w sukces w biznesie

10 stycznia, 2019 Wyłączono przez Wielka zmiana

Czy kiedykolwiek czytałeś o cechach odnoszących sukcesy przedsiębiorców i zastanawiałeś się, czy naprawdę masz w sobie „to coś”, aby być jednym z nich? Tak często wielu z nas pada ofiarą zwątpienia. Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli brakuje nam pewnych cech, to trening mentalny może każdemu przywrócić wiarę w sukces!

Trening mentalny a sukces – jak to możliwe?

Nauka mówi nam, że potrafimy zmienić się w ludzi, których pragniemy, dzięki cudownemu zjawisku zwanemu neuroplastycznością! W rzeczywistości nasz mózg może być uważany za plastyczny twór – ciągle się zmieni dzięki naszym codziennym doświadczeniom. Pod względem naukowym, neuroplastyczność odnosi się do modyfikacji neuronów, które przetwarzają i przekazują informacje w mózgu, oraz zmian zachodzących w synapsach, a wiedzę tą wykorzystuje trening mentalny który każdemu z nas może pomóc uwierzyć w to, że może odnieść sukces.

Trening mentalny i neuroplastyczność: jak to działa?

Jeśli chodzi o neuroplastyczność, jedną z kluczowych rzeczy, o których należy pamiętać, jest to, że ścieżki neuronowe (ścieżki łączące różne obszary mózgu i układu nerwowego) mogą być nie tylko wraz z treningiem mentalnym tworzone, ale mogą również zostać wyeliminowane. Za każdym razem, gdy uczymy się czegoś nowego lub mamy nowy pomysł, powstaje nowa ścieżka. Im częściej używamy tej ścieżki (poprzez praktykę i powtarzanie), tym bardziej staje się ona silniejsza i bardziej zakorzeniona wzmagając naszą wiarę w sukces w biznesie. Podobnie, im mniej używamy danej ścieżki, tym słabsze staje się, aż w końcu zostanie zapomniana.

Neuroplastyczność uwzględniana w treningu mentalnym jest ważna, ponieważ pokazuje nam, że choć trudno jest zmienić sposób myślenia i towarzyszące mu nawyki – jest to możliwe. Aby lepiej zrozumieć to jak działa trening mentalny pomyśl o swoim mózgu jako gospodarzu niezliczonych bitew nerwowych. Badania wykazały, że trudniej jest oduczyć się złego nawyku niż uczyć się nowego – ale jest to możliwe i przybliży Cię do sukcesu na polu zawodowym i nie tylko.