Soczewki kontaktowe czy okulary?

Soczewki kontaktowe czy okulary?

22 stycznia, 2022 Wyłączono przez Wielka zmiana

Niektórzy nie wyobrażają sobie życia bez soczewek, inni nie oddaliby swoich okularów za szkła kontaktowe. Każdy ma swoje powody i gusta, dlatego wybór jest zawsze indywidualny.

Dlaczego warto zainwestować w soczewki kontaktowe?

Korekta wzroku za pomocą soczewek jest wygodna i przede wszystkim wysoce estetyczna. Wiele osób ceni je za komfort noszenia i dyskretność. Innowacyjne materiały i technika, w jakich są wykonane, gwarantują komfort noszenia w każdych warunkach. Soczewki kontaktowe są miękki i elastycznie, dlatego dobrze dopasowują się do każdego oka. Dzięki dokładnemu przyleganiu do gałki ocznej zapewniają ostrość widzenia pod każdym kątem. Nie ma obaw, że wypadną, czy zniszczą się podczas aktywności fizycznej, dlatego, jeśli ktoś ceni sobie ruch na świeżym powietrzu oraz ćwiczenia na siłowni może liczyć na wygodę w czasie treningu. Wykonywanie niektórych ćwiczeń w okularach byłoby mocno utrudnione, przede wszystkim za względu na mniejszy zakres ruchów i możliwość zarysowania lub potłuczenia szkieł.

Nosząc soczewki kontaktowe, trzeba jednak pamiętać o ich częstej pielęgnacji oraz pilnowaniu terminu ważności. Istnieje możliwość zakupu szkieł jednodniowych, dwutygodniowych i miesięcznych, dlatego każdy ma spory zakres wyboru i dopasowania do siebie najlepszych soczewek kontaktowych.

A może jednak okulary?

Są na świecie ludzie, którzy zawsze wybraliby okulary, mimo panującej mody na soczewki kontaktowe. Okulary to tradycyjny sposób na korektę wzroku. Ogromne możliwości w doborze opraw – kształtu i kolory – dają duże możliwości dopasowania ich do swojego stylu i charakteru. Nowoczesne oprawki zrobione są na bazie tytanu, który w zakresie designu robi wiele dobrego, co cieszy estetów i ludzi, którzy traktują okulary poniekąd, jako biżuteryjny dodatek. Co więcej, sporo osób decyduje się na nie, mimo że nie mają żadnej wady wzroku. Chcą po prostu ładnie wyglądać i zmienić swój look na bardziej wyrazisty.

Soczewki kontaktowe czy okulary? Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie jest dobre, zależnie od preferencji i indywidualnych potrzeb. Technika produkcji i rodzaj użytych materiałów pozwalają puścić producentom wodze fantazji. Powstają często produkty mocno oryginalne i przyciągające spojrzenia.