Jaki typ wypoczynku wybrać

Mit dem Wohnmobil in Norwegen

Już w podstawówce uczono nas, że istnieją dwa rodzaje wypoczynku czynny i bierny. W przypadku biernego wypoczynku chodziło o leżenie na kanapie. Jeśli chodzi o czynny to była to np. jazda na rowerze czy spacery.

Decydując, jak spędzimy własne wakacje, w życiu dorosłym również wybieramy leżenie na plaży lub aktywne wycieczki. Biernie możemy wypoczywać nad polskim morzem, nad jeziorem lub wyjeżdżając na zagraniczne wakacje do dobrego hotelu. Część z nas preferuje jednak aktywny wypoczynek w postaci wycieczek turystycznych z przewodnikiem, chodzenia po górach, czy wycieczek objazdowych z własną przyczepą kempingową.

Aktywne wakacje dla kogo

Aktywne wakacje są dobre dla osób, które nie potrafią wysiedzieć w jednym miejscu, lubią podróżować i poznawać inne kultury lub zwyczajnie lubią ruch. Przyczepy kempingowe dają możliwość zorganizowania wycieczki w dowolnym kierunku z całą rodziną. Nie musimy się wtedy martwić o nocleg ani gdzie przygotujemy posiłek – wszystko mamy cały czas przy sobie. Przyczepy kempingowe pozwalają zaoszczędzić sporą ilość pieniędzy na hotelach i zatrzymać się w dowolnym, najatrakcyjniejszym dla nas miejscu.

Co zabrać ze sobą

Przyczepy kempingowe pomieszczą wszystkie niezbędne dla nas rzeczy. Oczywiście nie możemy spakować do niej całego domu. Pakując się na wyjazd, musimy wiedzieć na jak długo jedziemy i gdzie. Jak na każdą wycieczkę należy zabrać kosmetyki, ubrania, ręcznik dla każdej osoby, dokumenty. Dodatkowo do przyczepy możemy spakować chemię taką jak proszek do prania, płyn do naczyń, mydło. Przydadzą się również drobne sprzęty takie jak suszarka do włosów, żelazko, garnki, czajnik, patelnia, sztućce. Aby móc coś ugotować niezbędna będzie również butla z gazem i mała kuchenka. Do przyczepy kempingowej możemy zabrać również zapas jedzenia. To duże udogodnienie, szczególnie jeśli wybieramy jako cel wycieczki miejsca, gdzie nie ma wielu marketów, sklepów czy restauracji lub ceny utrzymania i żywności są bardzo wysokie.