Jak złożyć prześcieradło z gumką?

Jak złożyć prześcieradło z gumką?

17 września, 2020 Wyłączono przez Wielka zmiana

Prześcieradło z gumką to idealne wyposażenie sypialni. Nie zsuwa się z łóżka, ładnie wygląda i po jego założeniu nie trzeba go wielokrotnie poprawiać. Jednak jego składanie to kwestia bardzo problematyczna dla większości osób. Przekonaj się w jaki sposób to zrobić, żeby było szybko, sprawnie oraz poprawnie.

Prześcieradło z gumką 160×200 – kilka słów charakterystyki

Prześcieradło z gumką 160×200 to standardowy rozmiar, który zadowoli większość użytkowników. Wśród niewątpliwych zalet należy wskazać prostotę w trakcie ubierania. Każda część materaca przylega ściśle do łóżka, nie tworzą się grudki, a do tego nie trzeba poprawiać go przez kilkanaście minut. Jest bardzo łatwy w obsłudze, wystarczy naciągnąć go na każdy bok, aby w dalszej kolejności cieszyć się z jego trwałości oraz ułożenia. Nic się tutaj nie gniecie, podnosi i przesuwa. Pozostaje on w swoim miejscu i dlatego jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla łóżka w którym śpią dorośli, jak i tego dla dziecka czy młodzieży. Tego typu prześcieradła wykonuje się z najlepszych materiałów, dlatego ich jakość oraz kondycja nie zmienia się w trakcie prania. Warto jednak zaznaczyć, że kwestia ich składania jest nieco problematyczna. W związku z tym, że nie mają rogów nie ma za co chwycić i osoby, które nie znają specjalnej techniki mogą się w tym pogubić. W związku z tym wiele pań domu rezygnuje z wygodnych prześcieradeł, które doskonale wzbogacą łóżko utrzymane w każdym stylu. Sięgają one po klasyczne rozwiązania, które w rzeczywistości okazują się o wiele bardziej problematyczne.

Jak krok po kroku składać prześcieradło z gumką 160×200?

Prześcieradła z gumką mają zdecydowanie więcej zalet niż klasyczne modele. Przede wszystkim umożliwiają niczym niezmącony wypoczynek oraz brak pracy każdego poranka w trakcie układania łóżka. Gumka znajduje się na spodzie, dlatego prześcieradło nie zsuwa się i cały czas wygląda atrakcyjnie. Gumka frotte oraz jersey cieszą się największą popularnością i to je można spotkać w większości modeli oferowanych w sklepach. Do wykonania samych prześcieradeł używa się bawełny zawierającej małą ilość poliestru. To właśnie ten dodatek sprawia, że produkty tego typu są sprężyste oraz rozciągliwe. Właśnie dlatego, że modele te są o wiele lepsze od klasycznych warto dowiedzieć się jak je składać. Prezentują się wtedy korzystnie zarówno założone na łóżku, jak i ułożone w szafie. Właściwe składanie prześcieradła sprawia, że nie jest ono wygniecione i nie istnieje konieczność prasowania go przed zmianą pościeli.

W pierwszej kolejności należy rozłożyć prześcieradło na powierzchni o znacznych gabarytach. Łóżka i podłoga, a nawet duża kanapa sprawdzą się do tego zadania idealnie. Nieco później należy złapać za rogi prześcieradła z gumką i złożyć prześcieradło w połowie. Kolejna czynność to wsunięcie dwóch rogów pod przeciwległe rogi. Dzięki temu lamówka zostanie ukryta i od tego momentu dzieli nas już tylko parę chwil od poskładania prześcieradła. W dalszej kolejności łapiemy za kolejne rogi oraz strzepujemy w jaki sposób jak czynimy to z kołdrą. Bardzo istotne jest, aby omawiany ruch był intensywny, gdyż sprawi on, że wszystkie rogi ułożą się równomiernie. Jesteśmy już bardzo blisko końca. Wystarczy jedynie ułożyć prześcieradło z powrotem na łóżku i wyrównać jego powierzchnię. Do ukończenia składania wystarczy złapać za rogi oraz złożyć w pół. Wygładzić oraz następnie znowu złożyć w pół.

Nie jest to czynność tak skomplikowana jak może się wydawać na pierwszy rzut oka. Jednakże słowa nie do końca oddają czynności, które należy wykonywać krok po kroku. Zdecydowanie lepiej jest skorzystać z filmików zamieszczonych w sieci czy obrazków, które prezentują jak powinno odbywać się szybkie i sprawne składanie. Szafa z prześcieradłami oraz narzutami prezentuje się bardzo korzystnie, wystarczy tylko nabrać wprawy w składaniu.