Jak dbać o problemową skórę?

Jak dbać o problemową skórę?

5 sierpnia, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Codzienna pielęgnacja skóry tłustej nie jest łatwa, a bardzo wymagająca. Jeśli będziesz stosować naturalne kosmetyki, bez silnych detergentów, barwników itp, cera stanie się zdrowsza i odpowiednio nawilżona. Wystarczy trzymać się kilku podstawowych zasad, aby twoje zabiegi pielęgnacyjne przyniosły oczekiwane efekty.

Dlaczego skóra jest tłusta?

Najczęściej decydują o tym czynniki genetyczne i hormonalne. Druga istotna przyczyna to nieodpowiedni dieta – za dużo słodyczy, ostrych przypraw i żywności przetworzonej. Na powstawanie zaskórników, zaczerwienień może wpłynąć również nieodpowiednia pielęgnacja i czynniki stresogenne. Czasami także zaburzenia trawienne wpływają na kondycję skóry, powodując nadmierne wydzielanie się sebum i tworzenie wyprysków.

Działaj tylko naturalnie!

Każda cera wymaga stosowania delikatnych kosmetyków, ale wrażliwa i tłusta szczególnie. Nie może być w nich grama detergentów i żadnych  składników syntetycznych. Nie warto kupować też środki pielęgnacyjne oparte na bazie alkoholu, ponieważ wysuszają skórę, ale problem nadmiernego wydzielania sebum zostanie. Jedynym rozsądnym wyjściem są dermokosmetyki, czyli takie preparaty, które łączą w sobie działanie leku i kosmetyku. Skomponowane są na bazie naturalnych substancji, wyciągów roślinnych, ekstraktów i nie podrażniają skóry. Takimi składnikami mogą być np.: drzewo herbaciane, kurkuma, śluz ślimaka, glinki, olejki eteryczne, morwa, aloes czy czysty jedwab. Oczywiście warto zaopatrywać się też w kosmetyki, których główną bazą są zioła.

Oczar wirginijski

Bardzo często oczar wirginijski jest składnikiem delikatnych i naturalnych preparatów pielęgnacyjnych do cery z problemami. Zawiera się w nim dużo olejków eterycznych i flawonoidów, dzięki którym skóra staje się naturalnie piękna. Oczar wirginijski wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne, łagodzi zaczerwienienia i obrzęki. Oprócz tego, rozjaśnia cerę, redukuje przebarwienia i uszczelnia naczynia krwionośne. Oczywiście ogranicza też wydzielanie łoju. Oczar wirginijski to składnik m.in.: kremów, płynów, pudrów i maseczek do twarzy. Na bazie tej rośliny sporządza się także hydrolaty do przemywania twarzy.

Warto sięgać po naturalne kosmetyki, które pomagają w sposób niezwykle łagodny i bezpieczny pozbyć się problemu, a nie jedynie maskować go. Trzeba jednak wiedzieć, czego potrzebuje nasza cera. Oczar wirginijski, rumianek, śluz ślimaka czy inny składnik naturalny wpłynie na kondycję skóry najlepiej? Aby się tego  dowiedzieć, należy próbować i dopasowywać kosmetyki do jej potrzeb.