Co zabrać na kemping?

Co zabrać na kemping?

13 lutego, 2019 Wyłączone przez Wielka zmiana

Kiedy za oknem panuje zima, zaczynamy planować wakacje, by uciec myślami od ponurej szarości. Jeśli wybieramy się na kemping, warto już teraz sprawdzić, czy mamy wszystkie części do przyczepy kempingowej.

Sprawdź, zanim pojedziesz

Każda przyczepa kempingowa powinna mieć swój niezbędnik. Pamiętajmy więc o tym, żeby przed wyjazdem zajrzeć do środka i sprawdzić, czy wszystkie części do przyczepy kempingowej są na swoim miejscu i mowa tutaj zarówno o tych, z których będziemy korzystać na miejscu, jak i o ogólnym stanie technicznym naszej przyczepy czy auta. Byłaby to przykra niespodzianka, gdyby okazało się, że jadąc na wakacje, samochód rozkraczyłby się na środku drogi, a my nie mielibyśmy ani jak go naprawić (dlatego warto jest mieć ze sobą zapasowe części do przyczep kempingowych, takie, które łatwo się psują. Oczywiście, chodzi o te mniejsze części, które łatwo wymienić, a nie cały akumulator), ani jak wezwać pomocy, bo telefony już dawno rozładowane, a nasz przenośny agregat nie działa lub został w domu. Choć to wyjątkowo dramatyczny scenariusz, to może się sprawdzić, jeśli nie przejrzymy zawartości przyczepy. Spontaniczne wypady są świetne, ale bądźmy przy tym odpowiedzialni.

Niezbędnik podróżnika

Kiedy już chcesz jechać na kemping swoim kamperem, przede wszystkim sprawdź jego stan techniczny. Potem uzupełnij zapasy. Będziesz potrzebować wody, bo choć przyczepy kempingowe są zaopatrzone w zbiorniki, to nie warto marnować tej wody do gotowania; przyda się ona do mycia się i zmywania. Do gotowania kupmy niegazowaną wodę mineralną, która przecież nada się także do picia. Weźmy ze sobą także suchy prowiant, tj. kasze, makarony i ryż. Można zaopatrzyć się również w sosy w torebkach. Na pewno będzie to oszczędność nie tylko czasu, ale i pieniędzy! Oczywiście, nie zapomnijmy o garnkach – w czymś trzeba gotować. Przydadzą się także nietłukące się talerze i kubki, no i sztućce. Warto jest mieć także zapas jednorazowej zastawy – dzięki temu będzie mniej mycia.

Drobiazgi

Choć są to drobiazgi, trudno jest się bez nich obejść. Pamiętajmy o zapałkach, scyzoryku wielofunkcyjnym, przedłużaczu, latarce i apteczce!