Ręcznik fitness, czyli rodzaje ręczników na siłownie

Ręcznik fitness, czyli rodzaje ręczników na siłownie

16 sierpnia, 2020 Wyłączono przez Wielka zmiana

Idąc pierwszy raz na siłownie, poza odpowiednim ubiorem na przebranie i napojem, warto zabrać ze sobą odpowiednie ręczniki – zarówno do kąpieli po treningu, jak i na salę treningową. Trening siłowy jest sporym wysiłkiem, który często skutkuje poceniem się. Ręcznik na siłowni jest naprawdę niezbędny, zwłaszcza gdy zależy nam na odpowiedniej higienie treningu. Wiele siłowni oferuje opcję wypożyczenia ręcznika lub skorzystania z papierowych zamienników, jednak mimo wszystko warto mieć swój. Po co? Jaki ręcznik na siłownie jest najlepszy?

Co warto zabrać ze sobą na siłownie?

Do treningu siłowego nie potrzeba zbyt wielu gadżetów. Oczywiście niezbędny jest wygodny strój – legginsy lub szorty i koszulka oraz dopasowane buty, ewentualnie bluza. Jednak poza tym wszystkim nie jest konieczne inwestowanie w drogie akcesoria. Przyborami, które warto zakupić, wybierając się na siłownie to przede wszystkim butelka z wodą, zegarek ze stoperem oraz dwa ręczniki – do treningu i do kąpieli. Choć pierwsze dwie rzeczy nie budzą zaciekawienia, to wiele osób zastanawia się, po co brać ze sobą na siłownie ręczniki.

Ręczniki – dlaczego warto brać je na siłownie?

Ręczniki na siłownie są potrzebne zarówno do treningu siłowego, jak i zajęć fitness, które odbywają się na sali. Nawet gdy po zajęciach wykorzystamy jeden ręcznik do kąpieli, to i tak, warto mieć w torbie drugi, który będzie nam towarzyszył podczas treningu na siłowni.

Ręcznik na fitness i siłownie przyda się do przecierania karku i twarzy z potu. Podczas treningu temperatura ciała podnosi się, a w efekcie tego stanu, kropelki potu pojawiają się wręcz natychmiastowo. Zwłaszcza w sytuacji, gdy trening jest dość intensywny. Dodatkowo zawsze po zakończonym ćwiczeniu powinno się dokonać dezynfekcji maszyny, na której się ćwiczyło. Można do tego wykorzystać swój ręcznik, lub papierowy dostępny w placówce.

Ręcznik na siłownie i fitness przydaje się również w trakcie ćwiczeń na macie. Jak wiadomo, maty są ogólnego użytku – kładą się na nich różne osoby, w różnych strojach, czasem z odkrytymi plecami czy schorzeniami skóry. Chcąc uniknąć zarażenia się chorobami skórnymi, najlepiej przed użytkiem wyczyścić matę, a kolejno położyć na nią swój ręcznik, a na nim własne ciało.

Ręcznik na siłownie – czym cechuje się ten najlepszy?

Osoby świadome tego, jak bardzo niezbędny jest ręcznik na siłownie, nie zawsze wiedzą, czym kierować się podczas wyboru. Jest wiele rodzajów ręczników, warto więc poznać, czym się charakteryzują poszczególne z nich, jeszcze przed zakupem.

Przede wszystkim wyróżnia się ręcznik sportowy z mikrofibry. Jest on bardzo lekki, zajmuje niewiele miejsca oraz jest bardzo wygodny. Miła w dotyku powierzchnia nie podrażnia skóry i pozwala na wygodne i nieskomplikowane skorzystanie z ręcznika. Można również zdecydować się na ręcznik szybkoschnący. Cechuje się on specjalnym oznaczeniem na metce. Co więcej, ręczniki szybkoschnące bardzo często wykonane są właśnie z mikrofibry, co sprawia, że są one miękkie, lekkie i dobrze wchłaniają wilgoć, a w dodatku błyskawicznie schną.

Wielu użytkowników siłowni i klubów fitness wybiera ręczniki chłodzące. Jest to specjalny rodzaj ręczników na siłownie, które cechują się dość porowatą strukturą. Gdy tego typu ręczniki zostaną zamoczone w wodzie i kolejno przyłożone do twarzy, można poczuć przyjemne chłodzenie. Z tego właśnie względu najczęściej stosuje się go po treningu w formie orzeźwienia. Można także wybrać się na treningi ze zwykłym ręcznikiem wykonanym z bawełny. Lepiej jednak wybrać te cienkie i niewielkich rozmiarów. Schną one szybciej i w zupełności wystarczą podczas ćwiczeń.

Jaki ręcznik kupić na siłownie?

Przede wszystkim ręczniki na siłownie powinny być niewielkich wymiarów. Przydadzą się ona do otarcia czoła oraz położenia go na macie. Natomiast ręcznik do kąpieli powinien być pełnowymiarowy – co umożliwi szybkie wytarcie ciała. Ważna jest również jakość wykonania. Decydując się na ręcznik chłodzący lub z mikrofibry, należy zwrócić uwagę na materiał, sposób łączenia i rodzaj użytych nici.