O filmie

Dlaczego powstaje film?

Celem filmu „Teraz i w godzinę śmierci” jest dotarcie z wiedzą o Różańcu do jak największej liczby osób, by udowodnić siłę tej modlitwy, która pomaga rozwiązać problemy, również te wagi światowej. Różaniec to sposób na zło – sposób, który otwiera Niebo i pomaga zmieniać nasze życie na lepsze. Stoi za nim ogromna liczba niesamowitych historii, obok których nie można przejść obojętnie.

O różańcowych cudach opowiedzą doświadczeni reżyserzy: Dariusz Walusiak i Mariusz Pilis.

Są w trakcie tworzenia filmu składającego się z niesamowitych historii z całego świata, w których główną rolę odgrywa ogromna siła modlitwy różańcowej. Pod koniec 2015 r. wrócili ze Stanów Zjednoczonych, gdzie dotarli do młodego człowieka, który został ciężko ranny w Afganistanie. Twierdzi, że przeżył tylko dzięki temu, że intensywnie odmawiał modlitwę różańcową. Ta historia ma zresztą drugie dno – zdjęcia przedstawiające rannego żołnierza wykonała fotografka, która parę dni później zastrzelona w Afganistanie.

Mariusz Pilis

Mariusz Pilis

Reżyser, producent telewizyjny i filmowy, były szef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, dziennikarz, korespondent wojenny, autor książek i publicysta. Autor ponad 20 filmów dokumentalnych o Kaukazie, Rosji, Ukrainie, Azji Środkowej i Bliskim Wschodzie. Był pomysłodawcą i pierwszym dyrektorem TVP INFO. Współpracował z wieloma telewizjami m.in. z brytyjskimi BBC i Channel4, holenderską VPRO, duńską TV2, francuskim ARTE. Zdobywca wielu filmowych nagród, m.in. Nagrody im. Stefana Żeromskiego za rok 2013 przyznanej przez SDP za film "Bunt stadionów". Jego najważniejsze filmy: "Cena prawdy" (2001), "Zapach raju" (2005), "Chechnya: The Dirty War" (2005), "Exit Afghanistan" (2010), "List z Polski" (2010).

Dariusz Walusiak

Dariusz Walusiak

Reżyser, scenarzysta, producent filmowy, historyk, dziennikarz i publicysta. Autor ponad 60 reportaży i filmów dokumentalnych o tematyce społecznej, kresowej i historycznej. Od 1994 roku stale związany z TVP Kraków. Współautor cyklu programów telewizyjnych „Do dzisiaj tajne”, „Rozmowy kresowe” oraz „Kustosz Pamięci Narodowej” dla TVP 3. W marcu 2010 roku za działalność w NZS odznaczony przez śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta. Inicjator akcji „Wyklęci – Niezłomni. Przywróćmy pamięć naszym bohaterom”. Stale współpracuje z Fundacją Dokumentacji Czynu Niepodległościowego  i  IPN.

Dlaczego tworzymy chrześcijańskie filmy?

Stowarzyszenie Rafael, w którym działamy, istnieje od 2002 roku i ma swoją siedzibę w Krakowie. Jego celem jest aranżowanie i wspieranie dzieł ewangelizacyjnych oraz służących krzewieniu postaw chrześcijańskich.

Chcemy tworzyć filmy z chrześcijańskim przesłaniem.

Pomysł zrodził się w 2004 roku, gdy podjęliśmy się dystrybucji kasety VHS z „Pasją” Mela Gibsona na terenie Polski. Wtedy zobaczyliśmy, ile osób potrzebuje takich produkcji, czeka na nie, ogląda... i ile doznało upragnionej zmiany pod wpływem obejrzenia tego dzieła.

Wówczas zaangażowaliśmy się w produkcję i promocję filmów edukacyjnych, religijnych, dokumentalnych.

I tak we wrześniu 2014 roku wprowadziliśmy do kin hit religijny „Mary’s Land – Ziemia Maryi”. Po tym, co wydarzyło się po jego premierze, jesteśmy pewni, że film o „najpotężniejszej modlitwie” jest potrzebny. Do tej pory obejrzało go ponad 150 000 osób!

W listopadzie 2014 roku weszła na ekrany nasza kolejna produkcja. „Karolina”, a jej premierze towarzyszyła wielka akcja dotarcia z historią bł. Karoliny Kózkówny do młodzieży, której jest ona patronką.

W ubiegłym roku odnieśliśmy kolejne filmowe sukcesy – „Bóg nie umarł”, „Doonby. Każdy jest kimś” oraz „Czy naprawdę wierzysz?”.

Niedawno skończyliśmy zdjęcia do produkcji „Bóg w Krakowie”, w której zagrali m.in. Jerzy Trela, Piotr Cyrwus, Radosław Pazura i Kamila Baar. Premiera filmu odbędzie się w maju 2016 roku, a więc w przededniu Światowych Dni Młodzieży.

filmy

Kim jesteśmy

W imieniu Stowarzyszenia Rafael akcją Wielka Zmiana zarządzają:

Andrzej Sobczyk

Andrzej Sobczyk

Zwolennik filmowej ewangelizacji, szef "Stowarzyszenia Rafael", w którym z wielką pasją koordynuje tworzenie i promowanie chrześcijańskich dzieł filmowych. Twórca i właściciel księgarni internetowej Gloria24.pl.

Marcin Węc

Marcin Węc

Koordynator akcji Wielka Zmiana. Z ogromnym zaangażowaniem dba o to, by jak najwięcej osób dowiedziało się o sile Różańca za pomocą filmu. Konsultant ds. fundraisingu i public relations.

Jak możesz pomóc?

Tylko dzięki pomocy ludzi takich jak Ty dotrzemy do setek tysięcy ludzi potrzebujących modlitwy różańcowej. Możesz nas wesprzeć na trzy sposoby: poprzez modlitwę, darowiznę i rozdawanie ulotek akcji. Każda kwota, która do nas trafi, zostanie odtąd wykorzystana na promocję filmu, a każdy, kto wpłaci choćby najmniejszą kwotę, na zakończenie otrzyma raport, co zostało zrobione.

 


Szybkie przelewy krajowe

Wpłata zostanie dokonana przez system Przelewy24 – jest on w pełni bezpieczny.

Kliknij poniżej, aby przejść do wyboru banku.

Tradycyjny przelew na konto bankowe

Pamiętaj, by koniecznie podać swój e-mail w tytule przelewu.

Nr konta: 86 1240 4719 1111 0010 6109 7224
Tytuł wpłaty: Darowizna na cele statutowe – różaniec – TWÓJ MAIL i TELEFON.
Dla wpłat zagranicznych:
IBAN: PL 86 1240 4719 1111 0010 6109 7224
SWIFT/ BIC code: PKOPPLPW
Zapewniamy pełną wiarygodność: każdy, kto dokona wpłaty i poda swój e-mail otrzyma pełne zestawienie potwierdzające na co pieniądze zostały wydane.

Szybkie przelewy zagraniczne

Wpłata zostanie dokonana przez system PayPal – jest on w pełni bezpieczny.

Kliknij poniżej, aby przejść do wyboru banku.

Zebraliśmy już

739 517,66 zł
a teraz zbieramy fundusze na promocję filmu
Dzięki hojności darczyńców zebraliśmy w 3 etapach cały budżet na tworzenie filmu. Teraz przeszliśmy do etapu czwartego – promocji.
Etap I
250 000 zł
100%
Etap II
200 000 zł
100%
Etap III
163 000 zł
100%
Etap VI
Promocja
126 518 zł

Nasi partnerzy