Jaki lek przeciwalergiczny bez recepty wybrać?

Jaki lek przeciwalergiczny bez recepty wybrać?

1 lutego, 2021 Wyłączono przez wielkazmiana

Katar sienny, łzawienie oczu, spuchnięte podniebienie i ciągłe kichanie to tylko niektóre z najczęściej spotykanych alergii wziewnych. Cierpią na nie osoby w różnym wieku, a alergia może pojawić się w każdej chwili. Skuteczny lek przeciwalergiczny jest w stanie zahamować te nieprzyjemne symptomy.

Alergie – prawdziwa epidemia dzisiejszych czasów

Nawet u osób w średnim wieku stwierdza się dziś początki alergii. Zwykle zaczyna się od wodnistego, bardzo płynnego kataru, a z czasem mogą występować kolejne objawy. Są uciążliwe i zwykle utrudniają normalne funkcjonowanie. Dzieci nie są w stanie skupić się w szkole na nauce, a dorośli mają problem z koncentracją w miejscu pracy. W zależności od rodzaju alergenów, taki stan może utrzymywać się kilku dni do nawet kilku miesięcy. Na szczęście, w aptekach dostępne są preparaty bez recepty, które bardzo skutecznie radzą sobie z najgorszymi objawami i umożliwiają normalne funkcjonowanie w ciągu dnia i w nocy.

Lek przeciwalergiczny bez recepty

Pacjent, który zmaga się z problemem alergii w każdej aptece znajdzie:

  • krople do nosa,
  • krople do oczu,
  • tabletki,
  • syropy,
  • aerozole,
  • musujące wapno.

Są to preparaty, które działają wspomagająco na objawy alergiczne i w niektórych przypadkach są w stanie całkowicie je zniwelować. Niekiedy trzeba trochę popróbować, aby znaleźć ten odpowiedni dla siebie. Takie leki oparte są na naturalnych składnikach, takich jak czarnuszka, pokrzywa, szałwia, wiesiołek. Dzięki nim znikają przykre dolegliwości ze strony układu oddechowego, czy pokarmowego. Preparaty bez recepty nie usypiają i można je stosować podczas prowadzenia pojazdów.

Lek przeciwalergiczny na receptę

Jeżeli preparaty naturalne nie działają lub ich działanie jest znikome, wówczas najlepszym krokiem jest wizyta w gabinecie lekarza specjalisty. Zwykle lekarz zleca wykonanie testów, które wykażą, na co uczulony jest pacjent, aby móc właściwie dopasować dla niego terapię. Stosowane leki przeciwhistaminowe działają bardzo skutecznie i dość szybko.

Osoby, które regularnie cierpią na tego typu problemy w okresie pylenia drzew i innych roślin powinny wcześniej udać się do specjalisty, aby wyprzedzić problem. Katar sienny może być odczuwalny nawet jak początek infekcji, powodować ból głowy, zatok i szczęki. Przyjmując regularnie odpowiednie leki przeciwalergiczne pozbywamy się tych objawów i funkcjonujemy całkowicie normalnie, tak jakby problem alergii nas nie dotyczył. Zdarza się, że po kilku latach alergia mija sama, a niekiedy stosuje się odczulanie.