Jak zlikwidować przebarwienia posłoneczne?

Jak zlikwidować przebarwienia posłoneczne?

21 września, 2018 Wyłączone przez Wielka zmiana

Osoby o jasnej karnacji i wrażliwej cerze są, szczególnie narażone na powstawanie przebarwień posłonecznych na skórze. Pojawiają się one częściej również u kobiet w ciąży i osób starszych. Jeżeli po powrocie z wakacyjnego wyjazdu, mimo iż stosowałaś kremy z filtrem, zauważysz u siebie większą liczbę nieładnych przebarwień, nie załamuj rąk. Są na nie skuteczne sposoby.

Przede wszystkim mocno ogranicz opalanie i nigdy nie dopuszczaj do poparzeń słonecznych. W lecie powinnaś też, bardzo uważać na perfumy i olejki eteryczne. Nie stosuj ich, bezpośrednio na skórę poddaną działaniu promieni słonecznych bowiem pod ich wpływem, mogą one powodować powstawanie szpecących, trwałych przebarwień.

Ciemniejsze plamki na skórze, jeśli są niewielkie, z powodzeniem rozjaśnisz za pomocą dostępnych w aptece bez recepty kremów rozjaśniających. Masz do wyboru dwa rodzaje preparatów, na dzień i na noc. Te do stosowania na noc mają silniejsze działanie, natomiast te na dzień działają delikatniej i zawierają filtry UV. W czasie kuracji rozjaśniającej przebarwienia zwróć szczególną uwagę na ochronę przeciwsłoneczną skóry. Kremy rozjaśniające trzeba stosować systematycznie i konsekwentnie. Zauważalne efekty ich działania zobaczysz po około 2-3 miesiącach.

Aby przyspieszyć proces złuszczania naskórka, a tym samym blednięcie przebarwień, warto raz w tygodniu zastosować na skórę z plamkami peeling ziarnisty lub enzymatyczny. Te enzymatyczne zawierają najczęściej kwasy owocowe.

Jeżeli mimo wytrwałego stosowania aptecznych preparatów, nie osiągnęłaś zadowalających rezultatów, wybierz się do gabinetu medycyny estetycznej. Lekarz dermatolog pomoże Ci, pozbyć się niechcianych przebarwień przy pomocy peelingu chemicznego. Odpowiedni preparat zostanie, dobrany do rodzaju skóry i skali przebarwień. Najczęściej stosowane zabiegi to piling migdałowy, Lactipeel oraz Cosmelan. Są bardzo skuteczne, a efekt jest widoczny od razu po zabiegu.

W czasie kuracji dermatologicznej koniecznie chroń skórę przed słońcem, stosuj delikatną pielęgnację i dbaj o jej odpowiednie nawilżenie.