Jak sobie radzić z zaparciami?

Jak sobie radzić z zaparciami?

3 sierpnia, 2019 Wyłączono przez wielkazmiana

Pojawiają się nie wiadomo skąd, nieraz szybko mijają, a w wielu przypadkach trzeba się dłużej zmagać z tego typu dolegliwościami. Różne są przyczyny zaparć i różne sposoby ich zwalczania, dlatego koniecznie trzeba obserwować swój organizm, zrobić badania, aby wiedzieć, jak sobie najlepiej pomóc.

Zła dieta czy schorzenia układu pokarmowego?

Najczęściej problem z zaparciami mają te osoby, które odżywiają się nieprawidłowo i nieregularnie. Mogą też pojawić się wtedy, gdy zabraknie odpowiedniej dawki ruchu w ciągu dnia, czy pod wpływem sytuacji stresogennych. Zycie w zgodzie z naturą, przestrzeganie zdrowych zasad żywienia, zapewnienie sobie kilku godzin snu i dbanie o formę – to najlepsze środki przeciw zaparciom. Kiedy tego zabraknie, organizm zaczyna „szwankować”. Zaparcia to tylko jedno z nasterować niezdrowego trybu życia.

Drugą przyczyną nieprawidłowości w oddawaniu regularnego stolca są schorzenia układu pokarmowego. Problemy z jelitami, hemoroidy, zaburzenia trawienia ale tez choroby neurologiczne, problemy z  tarczycą i mięśniami – także mogą wpływać na problemy z układem trawiennym.

Zdarza się również, a nawet bardzo często, że niemożność wypróżnienia się dotyka osoby, które mają problemy z zaaklimatyzowaniem się w  obcym miejscu. Spory wpływ może mieć też zmiana klimatu.

Czopki na zaparcia 

Walka z zaparciami jest trudna,ale w wielu przypadkach przynosi efekty. Jednym z lepszych sposobów radzenia sobie z tą przypadłością są czopki na zaparcia. Zazwyczaj mogą być stosowane, zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Zawierają najczęściej glicerynę, czyli śliską substancję, która wyściela odbytnicę i ułatwia wypróżnienie. Czopki na zaparcia warto stosować, ponieważ są bezpieczne i łagodnie przeczyszczają. Zawsze trzeba zapoznać się z ulotką, aby wiedzieć, czy na pewno ten produkt będzie nam służył. Nie jest to lek drogi, działa tylko doodbytniczo, drażniąc jedynie dolny odcinek jelita grubego. Czopki na zaparcia po odpowiedniej aplikacji powinny pomóc skutecznie opróżnić odbyt z treści kałowej w niej zalegającej.

Oprócz czopków na zaparcia warto poszukać domowych sposobów na tę uciążliwe dolegliwość. Czasami wystarczy wypić rano szklankę wody, zjeść trochę fig, rodzynek czy łyżeczkę siemienia lnianego, aby poczuć ulgę.