Homeopatia na alergię

Homeopatia na alergię

22 marca, 2021 Wyłączono przez wielkazmiana

Zainteresowanie lekami homeopatycznymi wśród wiosennych alergików stale rośnie. Interesujemy się lekami homeopatycznymi, bo są dostępne bez recepty czy też dlatego, że „uważamy ją za ostatnią deskę ratunku”? Jakie pytanie w związku z lekami homeopatycznymi najczęściej zadajemy? Na wszystkie te pytania udzielamy odpowiedzi w tym artykule!

Czy leki homeopatyczne możemy stosować na własną rękę?

Okazuje się, że leki homeopatyczne podobnie, jak leki antyhistaminowe mogą być stosowane bez konsultacji z lekarzem. Kontakt też jednak staje się niezbędny po kilku dniach – z leków homeopatycznych na własną rękę możemy więc korzystać tylko w czasie weekendu, w okresie oczekiwania na wizytę u alergologa.

Jak wyglądają leki homeopatyczne?

Swoim wyglądem leki homeopatyczne przypominają granulki, po prostu otrzymamy je w postaci granulek – jeśli Twoja wiosenna alergia pojawia się również na skórze – to lek homeopatyczny będzie dostępny pod postacią kremu.

Jakie są skutki zażywania leków homeopatycznych?

To pewne. Żadne z leków homeopatycznych nie wywołują żadnych skutków ubocznych – co jest ich największym i niezaprzeczalnym atutem!

Na czym opiera się działanie leków homeopatycznych?

Działanie leków homeopatycznych opiera się na zasadzie „podobne leczymy podobnym” – similia similibus curantur i „pobudzaniu naturalnych sił odpornościowych – poprzez „minimalny kontakt z wrogiem”.

To znaczy, że leki homeopatyczne zawierają pyłki?

Nie są to pyłki, które wywołują u Nas uczulenie, ale ich „naturalne zamienniki” np. cebula pospolita (mocny katar sienny, częste ataki kichania – nie kilka kichnięć, ale co najmniej kilkanaście, podrażnione spojówki i spuchnięte wargi i łzawiące oczy – alergik zapomina o objawach w chłodniejsze dni – po zastosowaniu tego leku homeopatycznego, nie będzie już musiał obawiać się upałów) lub świetlik (katar sienny o średnim natężeniu, nawracające zapalenie spojówek – katalizatorem, czyli głównym czynnikiem wyzwalającym ataki alergii są intensywne światło i duże skupisko pyłków).

Z jakimi innymi lekami leki homeopatyczne nie mogę być łączone?

W przeciwieństwie do leków antyhistaminowych, leki homeopatyczne możemy łączyć z wszystkimi dostępnymi lekami.

Czy leki homeopatyczne mogą być zażywane przez dzieci i kobiety w ciąży?

Owszem. Po leki homeopatyczne bez żadnych obaw mogą sięgnąć rodzice niemowląt, a także rodzice małych dzieci, kobiety w ciąży, kobiety karmiące piersią, osoby starsze i przewlekle chore.

Jak wygląda wizyta u lekarza homeopaty?

W czasie wizyty lekarza homeopata zada Ci kilka pytań. Zapyta się, jakie objawy towarzyszą Twojej alergii (wcześniej możesz przygotować odpowiedź na kartce papieru – oczywiste jest to, że w czasie wizyty u lekarza zawsze się denerwujemy i o pewnych objawach możemy zapomnieć – lekarza na pewno doceni tak dobre przygotowanie do wizyty!), kiedy dokładnie się pojawiają (odpowiedź zestawi z kalendarzem pyleń), ważne jest jednak także to, czy ze wzmożoną siłą nieprzyjemne objawy alergii odczuwamy w czasie słonecznych dni?

Kiedy powinniśmy rozpocząć przyjmowanie leków homeopatycznych na wiosenną alergię?

Terapię lekami homeopatyczną możemy stosować przez cały rok. Wtedy jej skuteczność jest największa! Po leki homeopatyczne nie powinniśmy sięgać dopiero po pojawieniu się pierwszych objawów alergii wiosennej, jeśli jednak już tak się stało, jak najszybciej wstawmy się na wizytę u homeopaty – lekarz zaproponuje nam natychmiastową kurację.