Dieta dla alergika wiosennego

Dieta dla alergika wiosennego

6 kwietnia, 2021 Wyłączono przez wielkazmiana

Brytyjscy naukowcy są pewni, że w diecie każdego wiosennego alergika koniecznie powinny znaleźć się witaminy : A, D oraz E, a także cynk, i oczywiście całe mnóstwo warzyw i owoców. Czy wiesz, że ich zdaniem ryzyko pojawienia się alergii wiosennej spada aż o 75 procent, jeśli w naszej diecie obecna jest duża ilość witaminy A? Zaś kobiety, które w okresie ciąży spożywają dużą ilość witamin D i E, znacznie rzadziej rodzą dzieci z alergią ( o 30-40% rzadziej)? Za najzdrowszą dietę dla alergików zespół naukowców z Wielkiej Brytanii uważa dietę śródziemnomorska, może ona wyeliminować objawy alergii wiosennej, aż w 80% przypadkach?

Wskazówki dietetyczne dla wszystkich wiosennych alergików

  1. Wiosenny alergik uczulony nie tylko na pyłki, ale również na drożdże oraz pleśń w swojej codziennej diecie powinien zadbać o małą ilość drożdży.
  2. Całkowicie wyklucz ze swoich posiłków wszystkie fermentowane składniki.
  3. Sery i grzyby – nie są dobrym wyborem dietetycznym dla alergika.
  4. Produkty mleczne – ogranicz ich spożywanie do niezbędnego minimum, dopuszczalny jest jedynie jogurt naturalny.
  5. Zboża, szczególnie : pszenica, kukurydza oraz żyto – powinny zniknąć z twojej diety na czas wiosennej alergii.
  6. Biała mąka i biały cukier – to dwa kolejne bardzo niepożądane produkty – tworzą one stany zapalne, utrudniając Ci walkę z alergią.
  7. Świeżo wyciskane soki + kilka dni głodówki – przez te kilka dni pijemy wyłącznie soki owocowe, soki warzywne i soki owocowo – warzywne – tylko świeżo wyciśnięte. Wybieraj te owoce i warzywa, które zawierają dużą ilość pożądanych witamin : witaminy C, witaminy A, witaminy E, witaminy D i witaminy B5. Świeżo wyciśnięte soki możesz pić kilka razy dziennie, najlepiej natychmiast po ich wyciśnięciu.
  8. Przyprawy – musztarda, chrzan, papryczka chilli – pomagają oczyścić drogi oddechowe!
  9. Olej rycynowy – dziesięć kropli oleju rycynowego dodajemy do szklanki wody albo szklanki soku (do wyboru mamy soki owocowe, soki warzywne i soki owocowo – warzywne – pijmy ich, jak najwięcej z sezonie alergicznym) i pijemy – kiedy pić olej rycynowy? Rano, na jeszcze pusty żołądek.
  10. Banany – aż 2 banany powinny pojawić się w naszej diecie na alergię!
  11. Jesteś uczulony na leszczynę? Unikaj orzechów, marchewki, papryki, pomidorów, czereśni, jabłek, gruszek, ziemniaków oraz selera (tzw. alergia krzyżowa).
  12. Twoja wiosenna alergia dotyczy pyłku bylicy? Z diety powinien zniknąć por, seler, marchew oraz curry, musztarda i anyż.
  13. Pyłki trwa krzyżują się z pomidorami, selerem, kiwi, melonami, mąką żytnią, czasem także z jabłkami, śliwkami, brzoskwiniami, gruszkami i selerem – jeśli twoje uczulenie wiosenne dotyczy właśnie trawy, to właśnie te produkty nie powinny pojawiać się w twojej diecie przez ten okres.
  14. Czy wyobrażasz sobie życie bez kawy, herbaty, coli, napojów alkoholowych, czekolady, słodyczy, konserwantów? Powinieneś! Powinniśmy spożywać je bowiem, jak najrzadziej – to zwiększy nasze szanse na wygraną z alergią wiosenną!