Bezdech senny leczenie i łagodzenie występujących objawów

Bezdech senny leczenie i łagodzenie występujących objawów

7 lutego, 2019 Wyłączone przez Wielka zmiana

Bezdech senny to poważne schorzenie, które dotyka zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Choć typowy objaw chrapania zdaje się nie wzbudzać podejrzeń jakiejkolwiek choroby, najczęściej niestety oznacza występujący problem zdrowotny. Jak radzić sobie z bezdechem sennym?

Chrapanie i bezdech senny leczenie

Wielu z nas chrapie. Dla partnerów śpiących w łóżku obok to uciążliwy objaw. Ci z kolei, którzy nie chrapią, w ogóle nie mają pojęcia, że to bardzo często objaw schorzenia – obturacyjnego bezdechu sennego. Podejmowanie prób „uciszania” osoby chrapiącej, stosowania powszechnie dostępnych środków aptecznych, najczęściej nie przynosi oczekiwanych efektów.

Wpisując w swoją wyszukiwarkę internetową hasło „bezdech senny leczenie” uzyskuje się mnóstwo wyników. To szereg informacji – bardzo ważnych, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać. Można liczyć na podpowiedź, gdzie szukać pomocy. Ponadto zapoznając się z opisanymi przyczynami tego schorzenia, łatwiej wprowadzić odpowiednie działania.

Przyczyny bezdechu sennego – czy można je samodzielnie wyeliminować?

Choroba w 99% przypadków ma związek z nieprawidłową budową górnych dróg oddechowych. Wielokrotnie zaleca się interwencję chirurgiczną, by wyeliminować między innymi skrzywienie przegrody nosowej, pozbyć się polipów i przerośniętej po infekcjach tkanki. To jednak nie wszystko.

Przyczyn bezdechu sennego upatruje się w otyłości, piciu alkoholu i paleniu papierosów oraz objadaniu się przed snem. Nic zatem dziwnego, że dla wyszukiwanego wyrażenia „bezdech senny leczenie” pojawia się sporo podpowiedzi związanych ze zmianą dotychczasowego trybu życia oraz codziennego jadłospisu.

W leczeniu liczy się usuwanie przyczyn w postaci wad budowy górnych dróg oddechowych, choć nie tylko. Poza zmianą trybu życia mogą być stosowane specjalne protezy powietrzne. Ich zadaniem jest przywracanie prawidłowego utlenowania organizmu, jak i likwidowanie chrapania oraz bezdechów. Można również liczyć na regenerujący, prawidłowy sen.

Nie istnieje skuteczne leczenie farmakologiczne, ale za pomocą protez powietrznych, zmieniając tryb życia i nierzadko również dietę, można znacząco ograniczyć uciążliwe objawy i uchronić się przed jeszcze poważniejszymi konsekwencjami zdrowotnymi tego schorzenia.